Pobierz aplikację betfan na telefon
Matty Cash może grać dla Polski! Sylwetka i kariera piłkarza

Matty Cash może grać dla Polski. Prezydent Andrzej Duda poinformował dziś tj. 26. października, że podjął decyzję o uznaniu obywatelstwa polskiego Matty’emu Cashowi. Decyzja to pozwala obrońcy Aston Villi na grę w reprezentacji Polski. Paulo Sousa w piątek oglądał jego mecz, a w sobotę spotkał się z piłkarzem i jego rodziną. Selekcjoner widzi miejsce dla tego zawodnika w swojej drużynie i być może zadebiutuje on na liście powołanych już w listopadzie. 

Matty Cash kim jest?

Matty Cash urodził się 7 sierpnia 1997 roku w mieście Slough w Wielkiej Brytanii. Jest synem Anglika Stuarta Casha, który był angielskim piłkarzem oraz Polki Barbary Cash z d.  Tomaszewskiej. Obrońca karierę rozpoczynał w Wycombe Wanderers, tam grał do 15. roku życia, później dołączył do FAB Academy. Jest to akademia, która zajmuje się wyłapywaniem talentów w Anglii. Tam spędził rok i przeniósł się do Nottingham Forrest. W pierwszym sezonie został wypożyczony do Gagenham & Redbridge FC.

Matty Cash– kariera

Matty Cash był zawodnikiem Nottingham Forrest do 2020 roku, rozegrał w tej drużynie 114 meczów, zdobył 13 goli i zaliczył 15 asyst. W sezonie 2019/20 został wybrany najlepszym zawodnikiem tej drużyny. Dobre występy w Championship poskutkowały transferem do Premier League. Aston Villa zapłaciło rok temu za prawego obrońcę ponad 15 milionów euro. Od tamtego momentu Cash zagrał w 38. meczach w barwach ekipy z Birmingham, zbierając dobre recenzje. Ten sezon rozpoczął jako gracz podstawowego składu i w każdym ze spotkań wychodził w pierwszej „11”. Głównie gra na pozycji prawego wahadłowego.

Matty Cash – chęć gry na poziomie reprezentacyjnym

Matty Cash od dłuższego czasu podkreślał, że jego celem na najbliższe lata jest gra na wysokim poziomie reprezentacyjnym i wielkich turniejach. Stąd decyzja podjęta jakiś czas temu, żeby złożyć dokumenty o nadanie mu polskiego obywatelstwa. Obrońca podkreślał, że jest to ważna decyzja dla niego i jego rodziny, a przede wszystkim matki, która jest Polką. Podjęte działania przyniosły pożądany efekt.

Matty Cash może grać dla Polski! 

We wtorek 26 października Prezydent RP Andrzej Duda zdecydował się nadać Matty’emu Cashowi polskie obywatelstwo. Jak sam podkreślił, duży udział w tym miał nowy Prezez PZPN Cezary Kulesza, który spotkał się z głową państwa w piątek i rozmawiał o obrońcy.

 

Sam Cash nie ukrywa radości z takiego obrotu spraw i dziękuje Prezydentowi RP oraz Prezesowi PZPN za szybką reakcję i możliwość gry dla reprezentacji Polski.

Cash obiecuje dawać z siebie wszystko i grać na pełnych obrotach. Bardzo możliwe, że już w listopadzie dane będzie mu zagrać z orzełkiem na piersi.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!