Pobierz aplikację betfan na telefon
Losowanie europejskich pucharów. Z kim zagrają polskie kluby?

W czwartek odbyło się losowanie I rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów i Ligi Konferencji Europy. Polskie kluby dowiedziały się z kim zagrają w eliminacjach do europejskich pucharów. Losowanie dla nas okazało się nieudane.

Losowanie I rundy el. Ligi Mistrzów – Pechowe losowanie dla Lecha Poznań

Lech Poznań wylosował w I rundzie el. Ligi Mistrzów Azerski Qarabag Agdam FK. Jest to przeciwnik z najwyższym współczynnikiem europejskich spośród wszystkich zespołów, jakie mogła wylosować drużyna z Poznania. Przed mistrzem Polski trudne zadanie. Qarabag Agdam regularnie melduje się w fazach grupowych europejskich pucharów. Jeżeli Lech przegra to automatycznie spadnie do LKE, więc ważna jest wygrana w tym meczu. W późniejszych fazach przegrana drużyna spada do kwalifikacji Ligi Europy. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Poznaniu. Qarabag w przeszłości eliminował już Wisłę Kraków, Piast Gliwice i Legię. Qarabag to zespół, który zdominował swoją ligę krajową.

Jutro (15.06) o godzinie 11:00 odbędzie się losowanie drugiej rundy. Para Lech/Qarabag będzie rozstawiona. Jeżeli Lechowi udałoby się wyeliminować Qarabag Agdam trafi na FC Zurich. Gorzej po prostu się nie dało jeżeli chodzi o losowanie Lecha Poznań. Ewentualny pierwszy mecz z FC Zurich również Lech zagrałby u siebie.

Pech nie opuszczał Lecha Poznań nawet w losowaniu Ligi Konferencji Europy. W przypadku porażki z drużyną z Azerbejdżanu w pierwszej rundzie kw. LM, Lech Poznań zagra w drugiej rundzie LKE z przegranym pary Slovan Bratyslava/ Dinamo Batumi.

Raków również czeka daleka podróż od II rundy

Raków Częstochowa swoją przygodę z europejskimi pucharami rozpoczyna od drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji. Zdobywcę Pucharu Polski i wicemistrza Polski również czeka daleka podróż za Kaukaz. Raków Częstochowa w drugiej rundzie eliminacji LKE wylosował kazachską FC Astanę, która również jest dobrze znana polskim klubom. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Częstochowie. Jeśli Raków Częstochowa znalazłby się w III rundzie kwalifikacji LKE to będzie rozstawiony w losowaniu.

Rozstawiona Lechia i Pogoń trafiają najgorzej jak mogą

Obowiązkiem jest przejście pierwszej rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy dla Lechii Gdańsk i Pogoni Szczecin. Oba zespoły były rozstawione, więc trafiły na teoretycznie słabszych rywali. Lechia Gdańsk trafiła na najlepszy na papierze zespół spośród pięciu na jakie mogła trafić. Zamiast drużyny z Estonii, Malty, czy Litwy, Lechia zmierzy się z północnomadecońską drużyną Akademija Pandew. Szału nie ma, ale były drużyny dużo słabsze w puli. Pierwszy mecz odbędzie się w Gdańsku. W przypadku awansu do II rundy Lechię czeka ciężki mecz z Rapidem Wiedeń. Ewentualny pierwszy mecz zostałby rozegrany w Austrii. Jeśli Lechia Gdańsk znalazłaby się w III rundzie kwalifikacji LKE to będzie rozstawiona w losowaniu.

W pierwszej rundzie eliminacji LKE Pogoń Szczecin zmierzy się z Islandzkim KR Reykjavík. Wśród potencjalnych rywali między innymi z Gibraltaru, Pogoń Szczecin trafiła na najlepszy teoretycznie zespół (z najwyższym współczynnikiem), na jaki mogła. Warto przypomnieć, że w sezonie 2001/2002 Pogoń odpadła z Fylkirem Reykjavik. Pierwszy mecz odbędzie się w Szczecinie. Pech dosięgnął Pogoń w losowaniu drugiej rundy. Jeżeli drużyna ze Szczecina przejdzie pierwszą rundę to zagra z duńskim Brondby IF. Ten mecz również Pogoń zagrałaby pierwszy u siebie. Jeśli Pogoń Szczecin znalazłaby się w III rundzie kwalifikacji LKE to będzie nierozstawiona w losowaniu.

Pech w losowaniu i mecze na początku lipca

Podsumowując wtorkowe i środowe losowania polskich drużyn można użyć jednego słowa: PECH. Nie ma co ukrywać, że nasze drużyny nie trafiły najlepiej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że z czterech polskich drużyn już po II rundzie eliminacyjnej w grze zostanie tylko Lech Poznań i to w kwalifikacjach do Ligi Konferencji. Mecze kwalifikacyjne I rundy do LM i LKE zostaną rozegrane 7 i 14 lipca.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!