Liga Narodów: Przedostatnie 3 dni zmagań

Siatkarska Liga Narodów i przedostatni mini turniej. Po bolesnej porażce z Brazylią nasi siatkarze zmierzą się z Kanadą, Japonią i Niemcami.

Liga Narodów: Dwa zwycięstwa i dotkliwa porażka z Brazylią

Reprezentacja Polski w minioną środę rozgrała mecz z Bułgarią, a dzień później z Holandią. Jak się okazało, rywale nie byli dla nas większym wyzwaniem i ostatecznie oba mecze wygraliśmy po 3:0 w setach. W piątek Biało-Czerwonych czekało być może najcięższe starcie w całej siatkarskiej Lidze Narodów. Przyszedł czas na starcie z mistrzami Olimpijskimi Brazylijczykami. Niestety, mecz przegraliśmy dość gładko 0:3, nawiązując walkę jedynie w 2. secie, gdzie gra toczyła się na przewagi. Brazylijczycy tym razem okazali się lepsi, jednak mamy nadzieję, że Polacy pokażą jeszcze siłę, kiedy prawdopodobnie spotkamy się z tą reprezentacją w fazie play-off.

Liga Narodów: Trzeba wygrać kolejne trzy spotkania

Biało-Czerwoni już w najbliższy wtorek zmierzą się z Kanadą. Dzień później czeka nas starcie z Japonią, a w czwartek z Niemcami. Musimy wygrać te trzy mecze z teoretycznie dużo słabszymi rywalami po to, aby być już w zasadzie pewnym występów w fazie play-off. Jak dotąd o cztery miejsca walczy pięć drużyn. Tylko Brazylia ma bilans 8 zwycięstw i 1 porażki. Pozostałe cztery ekipy, w tym Polska, mają bilans 7-2.

15 czerwca (18:00): Kanada – Polska (transmisja w TVP 2, TVPOSRT.PL i aplikacji mobilnej)
16 czerwca (15:00): Japonia – Polska (transmisja w TVP 2, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej)
17 czerwca (21:00): Niemcy – Polska (transmisja w TVP 1, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej)

Liga Narodów: Kadra Polski

Vital Heynen ostatecznie okroił skład do 18 zawodników, którzy zagrają w rozgrywkach Ligi Narodów we włoskim Rimini.

Kadra Biało-Czerwonych na Ligę Narodów 2021:

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz
środkowi: Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Norbert Huber
przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Tomasz Fornal, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk

11 czerwca: Polska – Brazylia 0:3
15 czerwca: Kanada – Polska (wtorek, 18.00)
16 czerwca: Japonia – Polska (środa, 15.00)
17 czerwca: Niemcy – Polska (czwartek, 21.00)
21 czerwca: Polska – Argentyna (poniedziałek, 19.30)
22 czerwca: Iran – Polska (wtorek, 15.00)
23 czerwca: Francja – Polska (środa, 15.00).

Przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, reprezentacja Polski weźmie jeszcze udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który obędzie się w dniach 9-11 lipca.