Mecze Ligi Mistrzów. Gdzie je oglądać? Czy da się za darmo?

Redakcja

23 września 2020

Liga Mistrzów

Liga Mistrzów. Rokrocznie mecze tych rozgrywek wywołują olbrzymie emocje. Nic dziwnego – to najlepsze i najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe na świecie. Dowiedz się, gdzie będzie można oglądać Champions League 2020/2021. Transmisje na żywo dostępne są w telewizji oraz internecie!

W artykule na temat transmisji Ligi Mistrzów znajdziesz odpowiedzi na pytania:

Gdzie obejrzeć Ligę Mistrzów w telewizji?

Dla większości fanów piłki podstawą do oglądania ulubionego sportu jest dobry telewizor. Mecze Ligi Mistrzów z poziomu kanapy śledzić będzie można w tym sezonie w dwóch stacjach telewizyjnych.

Prawa do transmisji wszystkich spotkań Champions League w sezonie 2020/2021 w Polsce posiada Polsat, a konkretnie jedna ze stacji należących do imperium medialnego Zygmunta Solorza-Żak – Polsat Sport Premium. Nie poznaliśmy jeszcze konkretów jesiennej ramówki związanej z meczami Ligi Mistrzów, ale jak zawsze będziemy mogli liczyć na przedmeczowe studio z ekspertami oraz emocjonujący komentarz. Do najpopularniejszych komentatorów Polsatu Sport należą dziś Bożydar Iwanow czy Jerzy Mielewski.

Inną stacją, w której od czasu do czasu zobaczymy mecze Ligi Mistrzów, jest tradycyjnie TVP. Chociaż już od wielu sezonów nie możemy liczyć na transmisje europejskich pucharów w Telewizji Publicznej, TVP wykupuje prawa do puszczania widzom najciekawszych spotkań. Dzięki temu na zobaczenie najlepszych meczów z udziałem Roberta Lewandowskiego czy Wojciecha Szczęsnego mamy szansę nie tylko wówczas, gdy regularnie opłacamy abonament za kablówkę. W ostatnim sezonie najważniejsze pojedynki Champions League komentowali dla telewidzów tak rozpoznawalni spikerzy jak Dariusz Szpakowski, Jacek Laskowski, Andrzej Juskowiak czy Maciej Iwański.

Mecze Ligi Mistrzów zobaczymy również w internecie

Dawno minęły już czasy, w których fani piłki pozbawieni telewizora byli skazani na oglądanie nielegalnych streamów w kiepskiej jakości. Transmisje z Polsatu Sport Premium oraz TVP dostępne są w internecie. Obejrzymy je na dwóch platformach:

  • ipla – serwis VOD należący do Cyfrowego Polsatu, w którym wykupić możemy zarówno dostęp do konkretnych spotkań, jak i pakiet pozwalający śledzić wszystkie mecze Ligi Mistrzów
  • TVP Sport – na stronie kanału sportowego Telewizji Polskiej śledzić można transmisje, które widzimy także na ekranie telewizorów

W obu przypadkach nie jesteśmy ograniczeni do ekranu komputera czy laptopa. Dzięki aplikacjom mobilnym ipla oraz TVP Sport zmagania najlepszych drużyn w Europie obejrzymy choćby w trakcie podróży.

Liga Mistrzów za darmo tylko w TVP. Ile zapłacimy za Polsat Sport Premium lub iplę?

Dzięki regularnemu płaceniu abonamentu radiowo-telewizyjnego za darmo obejrzymy mecze Ligi Mistrzów w TVP. Dotyczy to zarówno transmisji telewizyjnych na TVP 1, TVP 2 oraz TVP Sport, jak i spotkań odtwarzanych w internecie. W tym drugim przypadku liczyć musimy się jednak z irytującymi reklamami. Na całe szczęście wyświetlane są tylko przy włączaniu i nie przerywają meczu.

Niestety, Liga Mistrzów za darmo nie jest oferowana ani przez Polsat Sport, ani iplę. Na jaki koszt musimy się nastawić, chcąc oglądać mecze Ligi Mistrzów z Grupą Polsat? 

  • Wszystkie mecze Ligi Mistrzów w Cyfrowym Polsacie zapewni nam w najtańszej opcji pakiet Rodzinny HD, w którym fani futbolu znajdą także kanały Eleven Sports. Jego cena to 60 zł/miesiąc.
  • Do najtańszych pakietów Cyfrowego Polsatu możemy dokupić także pakiety premium. Koszt dwóch dodatkowych kanałów z Champion’s League (Polsat Sport Premium 1 oraz Polsat Sport Premium 2) to 20 zł/miesiąc.
  • Jeśli nie chcemy nabywać całego pakietu, a mamy Cyfrowy Polsat, pojedyncze mecze Ligi Mistrzów w opcji PPV (pay per view) nabędziemy od 40 zł.
  • Koszt pakietu Polsat Sport Premium na 30 dni w serwisie ipla wynosi 40 zł. W tym przypadku warto dokładnie śledzić harmonogram rozgrywek i wykupować dostęp na konkretne miesiące naładowane spotkaniami, aby nie płacić niepotrzebnie za przerwę zimową.
  • Wszystkie mecze Ligi Mistrzów w ipli możemy też wykupić hurtowo. Kosztowały będą 360 zł, a w kwocie tej zawiera się dostęp do wszystkich transmisji do 30.06.2021 r.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy