Pobierz aplikację betfan na telefon
Legia wzmacnia się w ofensywie! Jakszibojew piłkarzem mistrza Polski

Jasur Jakszibojew podpisał z Legią Warszawa 2,5-letni kontrakt z opcją przedłużenia. Stołeczny klub sprowadził mocną konkurencję dla Tomasa Pekharta – wicekróla strzelców ligi białoruskiej.

Udany czas na Białorusi

23-letni Uzbek w ostatnim czasie występował w Energetiku Mińsk, a później w Szachtiorze Soligorsk, z którym zdobył mistrzostwo Białorusi. W obu klubach Jakszibojew odnotował bardzo dobre statystyki, a poprzednim sezon zakończył z szesnastoma golami na koncie. Zainteresowanie Legii zawodnikiem wypożyczonym do ligi białoruskiej z uzbeckiego Pakthatora Taszkient trwało już kilka tygodni, jednak dziś ostatecznie udało się sfinalizować transakcję, a piłkarz już wkrótce rozpocznie występy na polskich boiskach. Będzie on konkurencją dla Tomasa Pekharta, aktualnie lidera w klasyfikacji króla strzelców naszej rodzimej ligi.

Kiedy Jakszibojew zadebiutuje?

Uzbek na pewno nie wystąpi w najbliższym meczu wyjazdowym z Jagiellonią Białystok, jednak najprawdopodobniej będzie do dyspozycji Czesława Michniewicza na mecz z Wisłą Płock, który odbędzie się przy Łazienkowskiej. Być może właśnie wtedy Jakszibojew rozegra swoje pierwsze minuty w barwach „Wojskowych” i zadebiutuje w Ekstraklasie. Jest to dopiero pierwszy zimowy transfer Legii do klubu.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!