Otwórz konto
menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

LCS w LoL. Rozgrywki League of Legends, które trzeba śledzić!

dodano: 14 Września 2020, autor: Agnieszka Sermak

LCS to kolejna liga LoL, której rozgrywki śledzone są na całym świecie. League of Legends Championship Series rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych i co roku zapewnia dziesięciu drużynom możliwość wzięcia udziału w zmaganiach o wysokie nagrody i kwalifikacje do Mistrzostw Świata.

Z artykułu na temat turniejów LCS w LoL dowiesz się:

LCS, czyli League of Legends Championship Series

Jednym z największych na świecie turniejów w LoL jest LCS, czyli League of Legends Championship Series. To północnoamerykańska liga prowadzona przez Riot Games, która gwarantuje uczestnikom nie tylko wysokie nagrody, ale również kwalifikację do Worldsów, czyli Mistrzostw Świata w League of Legends</a>. W rozgrywkach LCS bierze obecnie udział 10 drużyn.

Pierwotnie LCS podzielony był na dwie dywizje: amerykańską (NA) oraz europejską (EU). Od 2018 roku działają one pod dwiema różnymi markami. Europejska zmieniła się w League of Legends European Championship (LEC), a amerykańska usunęła z nazwy Północną Amerykę i funkcjonuje po prostu jako League of Legends Championship Series (LCS).

Rozgrywki amerykańskiej ligi LoL w każdym sezonie dzielą się na dwie rundy: wiosenną (Spring) oraz letnią (Summer). Każda z nich rozpoczyna się od fazy zasadniczej, w której przez dziewięć tygodni wszystkie zespoły grają ze sobą w systemie mecz-rewanż. Następnie osiem najlepszych drużyn trafia do fazy play-off, gdzie na bazie zmodyfikowanego systemu double-elimination wyłaniany jest ostatecznie zwycięzca. Ponadto dwa najlepsze zespoły awansują do Worldsów.

LEC zbiera dziesięć najlepszych drużyn z USA oraz Kanady

Od 2018 roku LEC jest ligą franczyzową. Oznacza to, że drużyny wykupujące swoje miejsce (cena wkupu rozpoczynała się od 10 milionów dolarów dla drużyn uczestniczących wcześniej w LEC) mogą liczyć na udział w rozgrywkach niezależnie od zajętego w poprzednim sezonie miejsca. Pozwala to organizacjom esportowym na długofalowe inwestycje w zespoły.

Na miejsce w League of Legends Championship Series zasłużyły zdaniem Riot Games następujące zespoły:

Większość zawodników drużyn biorących udział w LCS pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Jest tam jednak także kilku Europejczyków oraz Azjatów. O tym, jak poważnie podchodzi się do esportu w USA, najlepiej świadczy fakt, że wszyscy uczestnicy ligowych zmagań spoza tego kraju liczyć mogą na sportowe wizy od amerykańskiego rządu.

Wśród zwycięzców LCS prym wiedzie Team SoloMid

Podobnie jak w przypadku rozgrywek koreańskiej ligi LCK, statystyki LCS sięgają kilku sezonów przed uformowaniem rozgrywek w obecnym kształcie. Pierwszym mistrzem LCS został w 2013 roku Team SoloMid, który po dziś dzień jest najbardziej utytułowaną drużyną w historii League of Legends Championship Series. Drużyna ta zwyciężyła siedmiokrotnie, w tym podczas ostatnich letnich rozgrywek Summer 2020. Warto dodać również, że w sześciu finałach pokonała zespół Cloud9.

Tabela LCS w LoL prezentuje się następująco:

Agnieszka Sermak Agnieszka Sermak

Na co dzień studentka stawiająca pierwsze kroki w branży prawnej, po godzinach fanka sportu - w szczególności piłki nożnej. Wieloletnia kibicka Wisły Kraków i aktywna działaczka stowarzyszenia Socios. Obsesja na punkcie Ekstraklasy i Premier League!

INNE NEWSY
Szwecja/Polska na EURO/

Euro 2020: wracamy do domu, ale z podniesioną głową

Reprezentacja Polski przegrała ze Szwecją 2:3 w ostatniej kolejce fazy grupowej Euro 2020 Biało-Czerwoni walczyli do samego końca, ale to Trzy Korony zgarnęły komplet punktów i wygrały grupę...
czytaj wiecej
Wimbledon 2021/

Wimbledon 2021 Kwalifikacje - dzień trzeci

W czwartek czekają nas kolejne występy polskich tenisistów w ramach kwalifikacji do Wimbledonu 2021 Sprawdź, które mecze szczególnie nas interesują trzeciego dnia eliminacji  Wimbledon 2021...
czytaj wiecej