Pobierz aplikację betfan na telefon
Krzysztof Piątek nie dla Fiorentiny?

Krzysztof Piątek zmieni otoczenie? Niedawno włoskie media wymieniały go jako jednego z kandydatów do powrotu do Serie A. Miałby występować w barwach Fiorentiny. Francesco Baiano nie popiera jednak entuzjazmu związanego z ewentualnym transferem polskiego napastnika.

KRZYSZTOF PIĄTEK ZMIENI KLUB?

Baiano to napastnik „Fiołków” z lat 1992-1997. To w jej szeregach zagrał najwięcej meczów w swojej karierze (118). Swego czasu tworzył duet napastników „Ba-Ba” razem z Gabrielem Batistutą. Ma za sobą także dwa występy w reprezentacji Włoch. Obecnie trenuje kadrę Pizy U-19.

Pomimo tego, że Piątek jest znany we Włoszech z wspaniałej serii strzeleckiej, jaką prezentował zarówno w Genui, jak i w AC Milanie w sezonie 2018/2019, Baiano nie wierzy w obecną formę Polaka. Sądzi że był to jednorazowy wystrzał. Uważa go za dobrego napastnika, ale nie takiego, który dałby sobie radę w Fiorentinę.

BELOTTI ZAMIAST POLAKA?

Krzysztof Piątek? Z ekonomicznego punktu widzenia może to być niezły interes, ale nie jestem przekonany do niego. Miał tylko jeden sezon w Serie A na wysokich obrotach. Z reguły napastnik jest oceniany na podstawie bramek zdobytych w ciągu ostatnich 3-4 sezonów. Tak naprawdę Polak miał świetne tylko pół sezonu w Genui. Często jesteśmy świadkami, gdzie prawie nieznani gracze mają świetną dyspozycję przez krótki czas. Ostatni rok dla Polaka był naprawdę trudny: zgasł jak świeca – ocenił Ciccio Baiano.

Fiorentina coraz aktywniej poszukuje napastnika. Krzysztof Piątek nie jest jednym zawodnikiem łączonym z Violą. Sporo mówi się również o tym, że do tego klubu mieliby dołączyć Andrea Belotti lub Mario Mandżukić.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!