Inter zawodzi wszystkich. Oczekiwania były zupełnie inne

Redakcja

10 grudnia 2020

Inter

Inter Mediolan stracił możliwość kontynuowania gry w pucharach najszybciej, jak się dało. Choć włoska ekipa miała potencjalny awans do dalszej fazy Ligi Mistrzów we własnych rękach, ostatecznie nie zadowolą się nawet Ligą Europy. Bezbramkowy remis z Szachtarem zakończył europejską przygodę „Nerazzurrich” w obecnym sezonie.

LUKAKU STANĄŁ NA DRODZE DO ZWYCIĘSTWA?

Aktywnie od pierwszych minut na murawie działał Lautaro Martinez. Po strzale Argentyńczyka na początku spotkania piłka obiła poprzeczkę. Później uderzał nad bramką, a po jego „główce” dobrze interweniował bramkarz Szachtara. W drugiej połowie także wyraźnie dominował Inter, jednak wynik spotkania wciąż się nie zmieniał. Być może decydującą o awansie sytuację włoska ekipa miała tuż przed ostatnim gwizdkiem, jednak po strzale jednego z kolegów na drodze piłki stanął… Romelo Lukaku.

https://twitter.com/_CharityStripe_/status/1336790188434055171?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1336790188434055171%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fekstraklasatrolls.pl%2Flukaku-nabity-w-kluczowej-sytuacji-glowa-belga-przeszkodzila-interowi-w-awansie-wideo%2F

Mimo dużych starań gospodarze nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

INTER JUŻ TYLKO W SERIE A

Remis w meczu z Szachtarem okazał się być dla „Nerazzurrich” tragiczny w skutkach. Inter finalnie zajął najsłabsze, ostatnie miejsce w grupie i nie zagra nawet w Lidze Europy. Włoskiej drużynie pozostaną już tylko rozgrywki krajowe. Na Półwyspie Apenińskim podopieczni Antonio Conte radzą sobie bardzo dobrze. Po dziesięciu kolejkach Serie A zajmują oni drugie miejsce w tabeli i ustępują tylko drugiej ekipie z San Siro – Milanowi.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy