Igrzyska Olimpijskie Tokio: Klasyfikacja medalowa

Igrzyska Olimpijskie w Tokio oficjalnie rozpoczną się 23 lipca i zakończą dopiero 8 sierpnia. Klasyfikacja medalowa pokazuje jaka reprezentacja zdobyła najwięcej medali. Poniżej można znaleźć pełną i na bieżąco aktualizowaną klasyfikację medalową wraz z wymienionymi medalami Polaków.

Igrzyska Olimpijskie: Prognoza i Historia

Serwis Gracenote specjalizujący się w różnych analizach przedstawił swoje przewidywania co do wyglądu klasyfikacji medalowej Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Wg. tego serwisu Polacy zajmą w niej 15. miejsce mając 22 medali. Taką samą liczbę medali 20 lipca przewiduje dla Polaków Associated Press. Amerykanie przewidują 5 złotych, 9 srebrnych oraz 7 brązowych medalów dla Polski. Trzeba jednak zabrać małą poprawkę na te typy, ponieważ jest w nich zawarty srebrny medal dla Igi Świątek i Huberta Hurkacza w mikstcie tenisa, a wiadomo, że nasi tenisiści nie wystartują razem.

Polska w klasyfikacji medalowej wszech czasów plasuje się na 21. pozycji. Nasi reprezentanci zdobyli łącznie 306 medali (75 złotych, 91 srebrnych, 140 brązowych). Najwięcej medali mają Stany Zjednoczone- 2828. Jest to ponad tysiąc medali więcej od drugich Rosjan. W letnich Igrzyskach Polacy mają zdobytych 284 medale (68 złotych, 84 srebrnych, 132 brązowe), jest to 17. miejsce. Podczas ostatnich letnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro naszym reprezentantom nie poszło najlepiej. Wywalczyli tylko 11 medali (2 złote, 3 srebrne, 6 brązowych) co dało nam dopiero 33. pozycję w klasyfikacji generalnej. W tym roku liczymy na jeszcze raz tyle medali, co w Brazylii.

Klasyfikacja medalowa:

Miejsce Reprezentacja Złota Srebra Brązy Wszystkie medale
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.

 

Promocja: BETFAN płaci za medale Polaków

Uważasz, że klasyfikacja medalowa w tym roku będzie dla Polaków dobrze wyglądać i przywieziemy dużo krążków? Zapraszam do zapoznania się z promocją BETFAN, który płaci w formie freebet za każdym medal Polaków w zależności od jego koloru. Więcej informacji można znaleźć w artykule BETFAN płaci za medale Polaków.

Igrzyska olimpijskie 2020. Pełen program IO 2020

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.