Pobierz aplikację betfan na telefon
Iga Świątek wygrywa turniej WTA 1000 w Rzymie

Iga Świątek pokonała w finale turnieju WTA 1000 w Rzymie 6:0, 6:0! Coś niesamowitego! Taki wynik jest bardzo rzadko spotykany w zawodowym tenisie, a na poziomie finału jest to zdecydowanie ewenement. 

  • Demolka na korcie 
  •  48 minut meczu
  • Awans Igi do TOP 10 rankingu WTA 

Iga Świątek – Karolina Pliskova (6:0, 6:0)

Byliśmy świadkami nieprawdopodobnego finału w Rzymie. Polka kolokwialnie mówiąc zdemolowała rywalkę i nie pozostawiła złudzeń, że korty ceglane są obecnie jej ulubioną nawierzchnią. Koncertowa gra Polki, ofensywa od początku do samego końca. Iga Świątek łącznie zdobyła 17 winnerów i popełniła tylko 5 niewymuszonych błędów. Dla odmiany Pliskova zdobyła tylko 5 winnerów i popełniła aż 23 niewymuszone błędy. To jest deklasacja! Iga po prostu zmiotła Czeszkę z kortu i wysłała innym przeciwniczkom wyraźny sygnał, że na French Open będzie chciała obronić trofeum.

Reakcje po meczu Igi na Twitterze:

Polka na 9. miejscu rankingu WTA

Iga Świątek od jutra zadebiutuje w TOP 10 rankingu WTA jako druga zawodniczka z Polski. Wcześniej w najlepszej dziesiątce znalazła się jedynie Agnieszka Radwańska. Niebywały wyczyn, a warto przypomnieć, że Iga kończy 20 lat dopiero pod koniec maja. Polka za zwycięstwo zainkasowała 178 000 euro i 1000 punktów do rankingu WTA. Po takim występie Iga z pewnością będzie stawiana jako jedna z głównych faworytek do wygrania Rolanda Garrosa.

Turniej WTA w Rzymie jest zaliczany do kategorii WTA 1000 i jest rozgrywany na kortach ceglanych. Pula nagród w tym roku wynosi 1 577 613 euro.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!