Hubert Hurkacz – Ugo Humbert: Typy, kursy, transmisja 28.10 | Bazylea ATP

Wojciech Sikora

28 października 2023

Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz wciąż jest w grze w Bazylei i wciąż walczy o swoje miejsce w tegorocznym ATP Finals. Mimo przegranej w pierwszym secie, potrafił odwrócić losy spotkania i w Szwajcarii zameldował się już  w półfinale. Teraz zmierzy się z Ugo Hubertem, który w ubiegłym roku posmakował porażki z Polakiem, choć na kortach trawiastych. W obecnej formie Francuza, nie można spodziewać się łatwej przeprawy. Czy mimo wszystko wrocławianin awansuje do finału? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Hubert Hurkacz – Ugo Humbert.

Hubert Hurkacz – Ugo Humbert: Typy bukmacherskie

Turniej w Szanghaju pokazał oblicze Huberta Hurkacz, na które czekaliśmy cały sezon. W każdym meczu Polak walczył do końca i jednocześnie starał się podejmować inicjatywę na korcie. W efekcie wrocławianin mógł cieszyć się z drugiego tytułu rangi 1000 w swojej karierze. Tamten tydzień był dla niego na tyle wyniszczający, że pierwszą rundę w Tokio, rozgrywaną kilka dni po finale, przegrał po trzech setach. Teraz Hubi spróbuje swoich sił w imprezie rangi 500, rozgrywanej w Bazylei. W pierwszej rundzie w dwóch setach pokonał Dusana Lajovica, tak samo jak i w 1/8 bez większych problemów odprawił Jana-Lennarda Struffa. Trochę trudniejsza okazała się walka o półfinał, gdzie przegrany pierwszy set zmusił Hurkacza do odwracania losów meczu, czego udało się dokonać.
Hubert znakomicie radzi sobie w tym turnieju na serwisie, a ten bardzo mu pomógł w poprzednim meczu, gdzie musiał odwracać losy spotkania. Biorąc pod uwagę, jakich graczy w poprzednich rundach ogrywał Humbert, mocne podanie może nie wystarczyć. Giron, Jarry i Stricker, to gracze którzy grę opierają głównie na podaniu, a mimo to żaden z nich nie poradził sobie z Francuzem. Polak jednak potrafi świetnie dostosować się do rywala i poza serwisem, operuje także mocnym returnem i dobrymi kątowymi uderzeniami. Choć na pewno trochę zajmie, nim Polak przyzwyczai się do lewej ręki rywala, to jednak uważam, że w obecnej dyspozycji to nasz zawodnik awansuje do finału.

1.53

HURKACZ WYGRA

betfan

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert: Kursy bukmacherskie

Sporym faworytem tego pojedynku jest Hubert Hurkacz, na którego obecny kurs jest dość niski i wynosi 1.53. Wciąż bukmacherzy nie pozostawiają bez szans Ugo Humberta, na którego przelicznik, w tym momencie, to około 2.46. Sporo ciekawych zakładów można znaleźć również w statystykach i tak też bukmacher BETFAN oferuje zakład na 15+ asów serwisowych Polaka, przy mnożniku 1.55. 

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert: Gdzie oglądać? Transmisja

Mecz półfinałowy z udziałem Huberta Hurkacza, która zagra z Ugo Humbertem, odbędzie się 28 października o godzinie 15:00. Wszystkie zmagania w ramach tegorocznego turnieju w Bazylei, będzie można śledzić, z polskim komentarzem, na kanałach Eurosport 1 i Eurosport 2. Zobaczymy tam oczywiście spotkania zarówno Pań, jak i Panów. Poza transmisją w telewizji, będzie można śledzić przebieg turnieju na  platformie Polsat Box Go i w Playerze.  Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy