GP Portugalii: zapowiedź + typy – 02.05

W niedzielę o 16 rozpocznie się trzeci wyścig Formuły 1 w tym sezonie. Tym razem kierowcy będą rywalizować o Grand Prix Portugalii. Czy Bottas, który wygrał kwalifikacje, zdoła obronić pierwszą lokatę? Zapraszam na zapowiedź i typy.

Nieoczekiwany zwycięzca kwalifikacji

Valtteri Bottas nieoczekiwanie wygrał kwalifikacje do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Portugalii. Wydawało się, że walka o pole positions potoczy się między Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem. Holender miał jednak problem w Q3, ponieważ przy pierwszym pomiarowym okrążeniu wyjechał poza tor, a później musiał walczyć, aby nie jechać z ostatniej pozycji. Lewis Hamilton przy drugim wyjeździe nie poprawił natomiast poprawić swojego czasu, gdyż zdecydował się na wyjazd na oponach pośrednich.

Typy na wyścig o Grand Prix Portugalii

Niedzielny wyścig o Grand Prix Portugalii możecie obstawić u polskiego legalnego bukmachera BETFAN. Na te zmagania przygotowałem dwa typy.

Pierwszy typ: Carlos Sainz wygra z Charlsem Leclerciem po kursie 1,85.
Hiszpan jeszcze nigdy w barwach Ferrari nie wygrał rywalizacji w wyścigu z Monakijczykiem. Plasował się jednak nieznacznie za kierowcą z numerem 16, a warto przypomnieć, że miał zdecydowanie niższą pozycję startową od kolegi z zespołu. Tym razem jednak to Sainz jest wyżej w stawce i to aż o trzy pozycje. Spodziewam się więc, że Hiszpan poradzi sobie z młodym kierowcą z Monako. Typ możecie obstawić tutaj.

Drugi typ: Sebastian Vettel wygra z Lancem Strollem po kursie 2,62.
Sebastian Vettel z pewnością nie może miło wspominać dwóch pierwszych weekendów wyścigowych w barwach Aston Martin. W pierwszym był ostatnim kierowcą w kwalifikacjach, a w wyścigu o GP Emilia Romagna nie dojechał do mety. Niemiec będzie jednak startował tym razem z wysokiej dziesiątej pozycji, a Lance Stroll dopiero z 17. miejsca. Wierzę, że wielokrotny mistrz świata pokona swojego zespołowego kolegę w Grand Prix Portugalii. Rywalizację kierowców Aston Martin możecie obstawić tutaj.

Faworytem w jutrzejszym wyścigu jest Lewis Hamilton. W poprzednim sezonie to właśnie wspomniany Brytyjczyk triumfował w wyścigu o Grand Prix Portugalii.

 

Zostaw komentarz

kod-sport-betfan