Pobierz aplikację betfan na telefon
Górnik Zabrze zmienia trenera! Zostaje dyrektor sportowy

Po bardzo słabym sezonie Górnik Zabrze zamierza dokonać zmian personalnych. Z trenerem Marcinem Broszem postanowiono się rozstać po 5 latach współpracy. Na swoim stanowisku zostaje Artur Płatek.

Górnik Zabrze: Kto za Brosza?

Marcin Brosz najpierw wywalczył z Górnikiem awans do Ekstraklasy a następnie, walczył w eliminacjach do Ligi Europy. Nowy trener nie został jeszcze ogłoszony. Mówi się, że będzie to prawdopodobnie Jan Urban, który w Ekstraklasie ostatni raz pracował w 2019 będąc trenerem Śląska Wrocław. Ma on zostać ogłoszony w czwartek.

Górnik Zabrze: Artur Płatek zostaje w klubie

W zespole postanowił pozostać Artur Płatek. Były scout Borussi Dortmund ostatnimi czasy, był kuszony przez Wisłę Kraków. jego sprowadzenie sondował też Lech Poznań, jednak ostatecznie postanowiono, aby w Poznaniu został Tomasz Rząsa co jest kolejną niezrozumiałą decyzją władz Lecha. Podobno w Górniku, był konflikt pomiędzy dyrektorem sportowym a trenerem i ostatecznie postanowiono rozstać się tylko z jednym z nich.

Ekstraklasa: Jakie będą pierwsze transfery?

Jeśli chodzi o Górnik Zabrze to o ich najlepszego zawodnika Jesusa Jimeneza zabiega Lech Poznań. Jak to władze Lecha, targują się o każdą złotówkę. W kontrakcie Hiszpana widnieje klauzula 900 tys. euro, jednak Lech nie chce tyle zapłacić, ponieważ Hiszpanowi za rok się końcy kontrakt i będzie mógł odejść za darmo.

Na ten moment w Ekstraklasie nie byliśmy świadkami dużej ilości transferów. Do Lecha z wolnego transferu przyszedł Radosław Murawski. Za to do Unionu Berlin odszedł Tymoteusz Puchacz. Wychowanek Lecha, grający ostatni sezon w Bundeslidze Marcin Kamiński kuszony był przez Lecha i Śląsk, ale wszystko wskazuje na to, że wybierze ofertę spadkowicz do 2. Bundesligi, Schalke 04.
Śląsk Wrocław podpisał kontrakt z Petrem Schwartzem, który po tym sezonie w Rakowie Częstochowa został wolnym zawodnikiem.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!