F1: Szalony wyścig w Baku

W niedzielę 6 czerwca odbył się wyścig F1: Grand Prix Azerbejdżanu w Baku. Max Verstappen utrzymał przewagę nad Lewisem Hamiltonem, chociaż nie ukończył wyścigu.

F1: Spokojny start

Wyścig na ulicach w Baku co roku przynosi fanom Formuły 1 wiele emocji. W tym roku wyjątkowo spokojnie odbył się start. Z pole- position spadł Charles LeClerc a prowadzenie objął Brytyjczyk Lewis Hamilton. Po kilku pierwszych okrążeniach pierwsza trójka prezentowała się w następujący sposób: Verstappen, Perez, Hamilton. Na 30. okrążeniu na długiej prostej pękła tylna opona w samochodzie Lance’a Strolla. Kanadyjczyk stracił panowanie nad swoim samochodem i jego Aston Martin wylądował na bocznej bandzie. Na drogę wyjechał samochód bezpieczeństwa.

F1: Szalona końcówka

Po neutralizacji samochodu bezpieczeństwa, wyścig został wznowiony. Max Verstappen utrzymał pierwsze miejsce wyścigu i na 5 okrążeń przed metą wydawało się, że Holender powiększy swoją przewagę w klasyfikacji generalnej nad Hamiltonem. Na 47. (z 51) okrążeniu na prostej startowej Verstappenowi pękła tylnią opona w niemal identyczny sposób jak Strollowi 17 okrążeń wcześniej. Sfrustrowany Holender po wyjściu z bolidu patrzył z niedowierzaniem na tylnie koło. Wyścig w tym momencie został wstrzymany na niemal 30 minut. FIA zarządziło wznowienie trzech ostatnich okrążeń na polach startowych. Z pierwszego miejsca w tym momencie wystartował Sergio Perez, a zanim kolejno Hamilton, Vettel, Gasly, LeClerc.

Po wznowieniu Hamilton zdołał wyprzedzić Pereza, ale już na pierwszym zakręcie zablokował opony i go przestrzelił. Brytyjczykowi udało się wrócić na tor, jednak wyścig ukończył dopiero na 15. miejscu. Ekscytująco na dwóch ostatnich okrążeniach wyglądała walka o ostatnie miejsce na podium, pomiędzy Charlesem LeClerciem a Pierrem Gaslym. Ostatecznie po kilku wymianach pozycji podium zdobył Francuz. Na koniec warto także odnotować fatalny wyścig w wykonaniu Valtteriego Bottasa. Fin ukończył wyścig na 12. miejscu, pomimo żadnej kolizji.

Podium F1: Grand Prix Azerbejdżanu: