Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: Max Verstappen mistrzem świata!

Max Verstappen wygrał GP Abu Zabi i został mistrzem świata! Holender miał dużo szczęścia, ale dopiął swego i pokonał Lewisa Hamiltona. Brytyjczyk został wyprzedzony na ostatnim okrążeniu.

F1: Dobry start Lewisa Hamiltona

Max Verstappen wygrał kwalifikacje i do wyścigu miał ruszyć na miękkich oponach, co teoretycznie miało dać mu przewagę na pierwszych okrążeniach. Na starcie popisał się jednak Lewis Hamilton. Brytyjczyk ruszył szybciej od Verstappena i zdołał wyprzedzić Holendra. Verstappen chciał zrewanżować się na prostej, wypchnął nieco Hamiltona, ale kierowca Mercedesa wyjechał poza tor i obronił pierwszą lokatę. Sędziowie zdecydowali się nie ingerować w ten incydent. Lewis budował przewagę, Verstappen natomiast musiał pozostać nieco dłużej na torze na zużytych miękkich oponach, aby po pit stopie wyjechać przed Bottasem.

F1: Niesamowita praca Pereza

Verstappen po pit-stopie trochę męczył się z Carlosem Sainzem i stracił kolejne sekundy. Hamilton po zmianie opon miał przez długi czas dłuższy tor, a przed sobą Pereza na zużytych oponach. Strata Maxa była już bardzo duża, ale gdy Brytyjczyk dogonił Checo, to ten bronił się jak lew, przez co przewaga Hamiltona stopniała do około 1,5 sekundy. Wydawało się, że może dojść do bezpośredniej walki, ale Lewis ponownie zbudował sobie przewagę.

F1: wirtualny SC

Awarię skrzyni biegów miał Antonio Giovinazzi, przez co został wprowadzony wirtualny samochód bezpieczeństwa. Red Bull zdecydował się zaryzykować i zarówno Verstappen jak i Perez zmienili twarde opony na świeżą mieszankę. Verstappen miał odrabiać około 0,8 sekundy na okrążenie, aby dopaść Hamiltona. Tylko pierwsze kółka wyglądały obiecująco, później Hamilton przyspieszył tempo na zużytej mieszance i jechał prawie takim samym tempem co Holender. Wydawało się już, że Brytyjczyk zdobędzie ósmy tytuł mistrza świata, ponieważ do końca wyścigu pozostało już bardzo niewiele kółek.

F1: kluczowy błąd Latifiego

Na losy mistrzostwa świata wpłynął… Latifi. Kanadyjczyk rozbił swój bolid przez co wprowadzono samochód bezpieczeństwa. Hamilton nie zdecydował się na zmianę opon, ponieważ straciłby swoją pozycję. Nic do stracenia nie miał za to Max Verstappen, który założył świeżą miękką mieszankę. Kierowców dzieliło kilka zdublowanych aut, które nie mogły się na początku oddublować, ale później sędziowie pozwolili im na to. Samochód bezpieczeństwa zjechał przed ostatnim okrążeniem i to właśnie na nim rozstrzygnęła się walka o mistrzostwo. Max na świeżych miękkich oponach wyprzedził przed prostą Hamiltona. Brytyjczyk nie mógł użyć DRSu i nie zdołał skontrować. Verstappen dojechał więc pierwszy do mety i zdobył swoje pierwsze mistrzostwo świata.

Okrążenie decydujące o mistrzostwie świata:

TOP 10 GP Abu Zabi

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!