F1 – GP Austrii: Mercedes wyciągnie wnioski?

Patryk Śliwiński

01 lipca 2021

F1: GP Austrii - zapowiedź, typy

Przed nami kolejny wyścig na torze Red Bull Ring. Rywalizacja będzie jednak nieco inna niż przed tygodniem, czy dzięki temu Mercedes zdoła odrobić stratę do Red Bulla?

F1: GP Austrii – zapowiedź

Kierowcy w tym tygodniu będą się ścigać po raz kolejny na Red Bull Ring. Specyfikację toru omówiłem w zapowiedzi GP Styrii, dlatego zainteresowanych odsyłam do tego artykułu. Jeżeli ktoś się jednak spodziewa, że rywalizacja będzie przebiegać w podobny sposób to jest w ogromnym błędzie. Weekend w Austrii może być zupełnie inny niż GP Styrii. Wpłyną na to dwa czynniki. Po pierwsze, będzie przygotowany inny zestaw opon (C3-C5, a nie C2-C4), tym razem niemożliwe będzie, aby przejechać wyścig na jeden pit-stop. Ponadto prognozy zapowiadają, że w niedzielę najprawdopodobniej spadnie deszcz, co również znacząco może wpłynąć na rywalizację.

F1: GP Austrii – typy – kwalifikacje

Moim zdaniem warto zwrócić uwagę na duet kierowców Alpine. Podczas pierwszych wyścigów lepiej od Fernando Alonso spisywał się Ocon, ale sytuacja wydaje się odwracać na korzyść Hiszpana. W poprzednich kwalifikacjach doświadczony kierowca był dziewiąty, natomiast Esteban zajął dopiero 17. pozycję. Spodziewam się więc, że Alonso ponownie okaże się lepszy od swojego zespołowego kolegi.

Proponowany typ: Fernando Alonso – Esteban Ocon – wygrana FERNANDO ALONSO – kurs 1.60 z oferty BETFAN

F1: GP Austrii – typy – wyścig

Podczas poprzedniego Grand Prix na torze w Spielberg kierowcą dnia został Charles Leclerc. Monakijczyk na początku wyścigu musiał zmienić skrzydło, ale potem miał bardzo dobre tempo i pokazał, że wie jak wyprzedzać na Red Bull Ring. Uważam, że wygra rywalizację z zespołowym kolegą Carlosem Sainzem, który zajął wyższą pozycję i jeździł bardzo solidnie, ale nie miał aż takiego pecha jak Charles.

Proponowany typ: Charles Leclerc – Carlos Sainz – wygrana CHARLESA LECLERCA – kurs 1.50 z oferty BETFAN

F1: GP Austrii – harmonogram i transmisja

Wszystkie wydarzenia tego weekendu związane z Formułą 1 obejrzycie na stacjach Eleven Sports oraz aplikacji mobilnej Eleven Sports. Wyścig w tym tygodniu będzie można obejrzeć wyjątkowo w Polsacie.

piątek, 2.07
11:30 – trening 1 (Eleven Sports 1)
15:00 – trening 2 (Eleven Sports 1)

sobota, 3.07
12:00 – trening 3 (Eleven Sports 1)
15:00 – kwalifikacje (Eleven Sports 1)

niedziela, 4.07
15:00 – wyścig o Grand Prix Austrii (Eleven Sports 1, Polsat)

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy