F1: podsumowanie GP Arabii Saudyjskiej

Kolejny wyścig F1 w tym sezonie nie zawiódł. Max Verstappen został zwycięzcą GP Arabii Saudyjskiej po emocjonującej walce do ostatnich okrążeń z Charlesem Leclerciem. Jak przebiegał wyścig i jak wygląda po nim klasyfikacja generalna? Zapraszam na podsumowanie rywalizacji o GP Arabii Saudyjskiej.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

F1: podsumowanie wyścigu o GP Arabii Saudyjskiej

Dobry start Red Bulla

Sergio Perez po udanych dla siebie kwalifikacjach dobrze pokazał się podczas startu. Obronił pierwszą pozycję, a Max Verstappen zdołał uporać się z Carlosem Sainzem. Red Bull na kolejnych okrążeniach zdołał utrzymać przewagę nad Ferrari i przez kilka kółek nic się nie zmieniało.

Pech Pereza

Jako pierwszy na zmianę opon zdecydował się Sergio Perez. Był to jednak bardzo pechowy pit-stop bowiem tuż po zmianie opon rozbił się Latifi i na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. Ferrari podczas neutralizacji zmienił opony obu kierowcom i choć początkowo Perez był na trzecim miejscu przed Sainzem, to zespół kazał mu później oddać pozycję, gdyż Hiszpan po wyjeździe z pit lane był przed kierowcą Red Bulla. Jednym z niewielu, który nie zmienił opon podczas neutralizacji był Lewis Hamilton.

Wyścig pod kontrolą Leclerca

Wydawało się, że wszystko przebiegało po myśli Leclerca. Monakijczyk był pierwszy i utrzymywał przewagę nad Verstappenem, nie pozwalając mu się zbliżyć na tyle, aby mógł użyć DRSu. Podobnie Carlos Sainz utrzymywał za sobą Pereza, a walka toczyła się na odleglejszych pozycjach.

Wirtualna neutralizacja

Przełomem była wirtualna neutralizacja. Została uaktywniona dlatego, że Ricciardo i Alonso stracili moc w bolidzie i próbowali dotoczyć się do swoich garaży, ale ta sztuka im się nie powiodła. Max Verstappen lepiej dogrzał opony i po powrocie do normalnego ścigania natychmiast dopadł do Leclerca. Byliśmy świadkami znakomitej walki, w której to Monakijczyk bronił się przed Holendrem i zdołał go raz skontrować. Mistrz świata jednak poradził sobie w końcu na prostej startowej z Leclerciem i miał sporo szczęścia, gdyż w kolejnych okrążeniach przy pierwszym sektorze obowiązywała podwójna żółta flaga, przez co Charles nie mógł w pełni wykorzystać DRSu oraz faktu, że znajduje się w strudze powietrza. Ostatecznie to Holender wygrał GP Arabii Saudyjskiej i nieco odrobił straty do lidera klasyfikacji generalnej – Charlesa Leclerca. Monakijczyk został wybrany kierowcą dnia i zanotował najszybsze okrążenie podczas wyścigu.

Wyniki GP Arabii Saudyjskiej (top 10)

Klasyfikacja generalna po GP Arabii Saudyjskiej

Klasyfikacja konstruktorów po GP Arabii Saudyjskiej

 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!