Pobierz aplikację betfan na telefon
Euro 2024. Grupa D: Typy, terminarz, tabela, wyniki
W grupie D na Euro 2024 wystąpi reprezentacja Polski, ale na nasze nieszczęście trafiliśmy do najtrudniejszej grupy na turnieju. Niewątpliwie mamy głównego faworyta do wygrania całego turnieju, czyli Francję, świetną na każdym dużym turnieju Holandię, ale także nieobliczalną i solidną drużynę Austrii. Nasza reprezentacja nie ma zbyt dużych szans na wyjście z grupy, ale oczywiście jak wszyscy w naszym kraju będziemy mocno ściskać kciuki za „Biało-czerwonych”. Spotkanie w tej grupie odbywać się będą na aż pięciu stadionach, a ostatnią kolejkę reprezentacje rozegrają 25 czerwca. Sprawdź terminarz, wyniki i skład grupy D, a także typy na poszczególne mecze i awanse.

Euro 2024: Terminarz i wyniki w grupie D

Spotkania w grupie C rozpoczną się szybko, albowiem już 16. czerwca i to od meczu naszej reprezentacji o godzinie 15:00 z Holandią w Hamburgu. Pierwszy mecz w tej grupie nastąpi, więc 2 dni po otwarciu Euro. Faworyci do wyjścia z grupy są oczywiści, a dalsze losy Polaków na turnieju będą zależały od drugiego spotkania z Austrią, które odbędzie się 21 czerwca. Mecze ostatniej kolejki grupy D odbędą się w tym samym czasie, a dokładnie 25. czerwca o godzinie 18:00. Możliwe, że pewni awansu Francuzi wystawią rezerwowych zawodników, dając odpocząć podstawowej jedenastce i dadzą się zaskoczyć, tak jak Tunezji na ostatnich MŚ.

REPREZENTACJE W GRUPIE D:

16 czerwca, 15:00 PolskaHolandia Volksparkstadion w Hamburgu TVP
17 czerwca, 21:00 Austria – Francja Merkur Spiel-Arena w Düsseldorfie TVP
21 czerwca, 18:00 Polska – Austria Olympiastadion w Berlinie TVP
21 czerwca, 21:00 Holandia Francja Red Bull Arena w Lipsku TVP
25 czerwca, 18:00 Francja Polska Signal Iduna Park w Dortmundzie TVP
25 czerwca, 18:00 Holandia – Austria Olympiastadion w Berlinie TVP

Euro 2024: tabela grupa D

Faworytem grupy D jest oczywiście Francja – aktualni vicemistrzowie świata i obok Anglików największy faworyt do wygrania całego turnieju. Drugim zespołem w „naszej” grupie są Holendrzy, którzy również chcieliby dojść minimum do półfinału. Polacy trafili do naprawdę silnej grupy, bo wydaje się, że większe szanse na wyjście z grupy D mają nawet Austriacy, niż Polacy. Austria zaliczyła udane kwalifikacje i może nie mają wyróżniających się gwiazd, ale są doskonałym kolektywem.
Miejsce Drużyna Mecze Punkty Wygrane Remisy Przegrane Bramki zdobyte Bramki stracone Bilans bramkowy
1. Polska 0 0 0 0 0 0 0 0
2. Francja 0 0 0 0 0 0 0 0
3. Holandia 0 0 0 0 0 0 0 0
4. Austria 0 0 0 0 0 0 0 0
 1. Liczba punktów;
 2. Bilans bramkowy;
 3. Liczba goli strzelonych;
 4. Liczba punktów uzyskana w meczach bezpośrednich;
 5. Bilans bramek uzyskany w meczach bezpośrednich;
 6. Liczba goli strzelonych w meczach bezpośrednich;
 7. Klasyfikacja fair play z wszystkich meczów grupowych (ranking odnoszący się do jednego zawodnika):
  • Żółta kartka: –1 punkt,
  • Dwie żółte kartki: –3 punkty,
  • Czerwona kartka: –4 punkty,
  • Żółta i czerwona kartka: –5 punktów;
 8. Losowanie.

Euro 2024: Grupa D – kto wyjdzie z grupy? Typy

Szanse Polski w grupie D – typy

Niestety, Polacy sami sobie zgotowali taki los. Gdybyśmy zakwalifikowali się bezpośrednio z kwalifikacji to bylibyśmy wysoko rozstawieni, a tak przez awans dopiero po barażach trafiliśmy do grupy śmierci, z której mamy najmniejsze szanse na wyjście z niej od Francji, Holandii, czy Austrii. Kurs na wyjście Polski z grupy wynosi 2.25, a reprezentacja Polski posiada także najniższy kurs na drużynę, która zajmie ostatnie miejsce, czyli 1.72.

2.25

POLSKA

WYJDZIE Z GRUPY

betfan

 

Szanse Francji w grupie D – typy

Jeżeli Francuzi jako finaliści ME w 2016 roku i aktualni vicemistrzowie świata nie awansują z grupy to będzie to jedna z największych sensacji piłkarskich ostatnich lat. Na turnieju w 2020 odpadli zaraz po wyjściu z grupy, w 1/8 finału ze Szwajcarią w rzutach karnych i to już była duża niespodzianka. Francuzi to obok Anglików najwięksi faworyci do zdobycia tytułu mistrzów Europy i ich wyjście z pierwszego miejsca jest niemal pewne.

1.55

FRANCJA

WYGRA GRUPĘ

betfan

 

Szanse Holandii w grupie D – typy

Holandia to już nie jest ta sama potęga piłkarska co kilka/kilkanaście lat temu, ale to wciąż drużyna, która na turniejach zawsze bardzo dobrze sobie radzi i niemal za każdym razem wychodzi z fazy grupowej. Bukmacherzy dają im bardzo duże szanse na wyjście z grupy i jakby nie znaleźli się w pierwszej dwójce grupy D to byłaby to bardzo duża niespodzianka.

1.20

HOLANDIA

WYJDZIE Z GRUPY

betfan

 

Szanse Austrii w grupie D – typy

Austriacy są znani ze swojego bardzo zgranego zespołu, w którym nie ma pojedynczych gwiazd, ale zawodnicy tworzą świetny kolektyw, dzięki czemu byli w stanie pokonać w ostatnim czasie takie reprezentacje, jak Szwecja (2x), Niemcy, czy Turcję. Na ostatnim EURO wyszli z grupy będąc za Holandia, z którą także znaleźli się w grupie i odpadli w 1/8 finału dopiero po dogrywce z Włochami, czyli późniejszymi triumfatorami turnieju. Bukmacherzy dają im wyrównane szanse na awans z grupy i odpadnięcie w tej fazie, mając na uwadze, że są w stanie wyjść z trzeciego miejsca.

1.90

AUSTRIA

WYJDZIE Z GRUPY

betfan

 

Euro 2024. GRUPA D: TRANSMISJA W TV I ONLINE

Wszystkie mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej będą transmitowane w Polsce w Telewizji Polskiej. Wszystkie spotkania grupy D także będą transmitowane w otwartym paśmie, a także w Internecie na stronie sport.tvp.pl.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!