Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: debiut GP Kataru w Formule 1

Tak jak spekulowano, w tym sezonie w F1 zadebiutuje GP Kataru. Zastąpi on GP Australii i odbędzie się od 19 do 21 listopada. Zmagania na obiekcie w Katarze będzie mogli podziwiać przez kilka najbliższych lat.

F1: pasjonująca rywalizacja o mistrzostwo

Rywalizacja o mistrzostwo w F1 od dawna nie była tak pasjonująca. Kilka lat temu Mercedesowi próbowało dorównać Ferrari, ale poszczególni kierowcy Ferrari, czy to Vettel, Raikkonen czy Leclerc nie byli w stanie rywalizować szczególnie z Lewisem Hamiltonem. W tej kampanii trwa rywalizacja Red Bulla i Mercedesa. Dla teamu Toto Wolfa jest to jeden z najtrudniejszych sezonów od lat. Obrona tytułu mistrzowskiego przez Lewisa Hamiltona od dawna nie była tak trudna. Brytyjczyk ma bowiem tylko dwa punkty przewagi nad Maxem Verstappenem, który jeździ w tym sezonie znakomicie. Red Bull ma także jeszcze szanse na wygranie klasyfikacji konstruktorów, choć tu przewaga Mercedesa wynosi aż 33 punkty.

F1: Oficjalnie – GP Kataru zadebiutuje w Formule 1

Formuła 1 wydawała oficjalny komunikat, potwierdzający, że 20. runda F1 odbędzie się w Katarze. Ma ona zastąpić GP Australii. Rywalizacja na torze Losail International Circuit nie jest tylko jednorazowym rozwiązaniem. Wyścigi F1 o GP Kataru będą odbywać się regularnie od 2023 roku. Umowa została podpisana na dziesięć lat i nie jest wykluczone, że zawody w Katarze nie zostaną w przyszłości przeniesione na tor uliczny.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!