Ekstraklasa: podsumowanie 8. kolejki, wyniki, strzelcy

Zakończyła się 8. kolejka Ekstraklasy. Po raz kolejny nie brakowało sensacyjnych rozstrzygnięć. Zapraszam na podsumowanie minionych wydarzeń z polskiej ligi.

Ekstraklasa: piątek 17.09

Zagłębie Lubin- Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1

Termalica wciąż nie wygrała meczu w Ekstraklasie. Słoniki wyszły w pierwszej połowie na prowadzenie za sprawą gola Piotra Wlazła. W drugiej połowie wygraną Zagłębiu Lubin zapewnili Tomas Zajic i Mateusz Bartolewski. Kiedy zawodnicy Bruk-Betu odniosą pierwsze zwycięstwo?

Lech Poznań- Wisła Kraków 5:0

Przejaw dominacji i pokazania swojej wyższości ze strony Lecha przy blisko 27. tysiącach kibiców na stadionie. Worek z bramkami dla Lecha otworzył Joao Amaral Następnie piłkę w bramce umieszczali Adriel Ba Loua, Pedro Rebocho i Mikael Ishak. Ten ostatni strzelił jeszcze na sam koniec z rzutu karnego w stylu Panenki ośmieszając Pawła Kieszka. Z przykrych informacji, kontuzji doznał Mickey van der Hart i będzie zmuszony pauzować minimum 2 tygodnie.

Ekstraklasa: Sobota 18.09

Wisła Płock- Jagiellonia Białystok 3:0

To miał być mecz, w którym Jagiellonia Białystok miała się przełamać. Ostatecznie gospodarze pokonali Białostoczan wynikiem 3:0. Bramki padły tylko w drugiej połowie, a ich autorami zostali Damian Warchoł, Damian Michalski i Łukasz Sekulski. Po tym meczu posada trenera Ireneusza Mamrota wisi na włosku, a przed nim spotkanie w PP z Lechią Gdańsk i w następnej kolejce z Lechem Poznań.

Pogoń Szczecin- Cracovia 1:1

Pogoń Szczecin miała okazję awansować na pozycję wicelidera, ale jej nie wykorzystała. Remis u siebie z Cracovią nikogo w Szczecinie nie może cieszyć. Bramkę dla Portowców zdobył młody reprezentant Polski Kacper Kozłowski. Do remisu doprowadziła w 79. minucie bramka samobójcza Rafała Kurzawy. Pogoń mogła to spotkanie nawet przegrać, ale w bardzo dobrej dyspozycji był bramkarz Dante Stipica.

Radomiak Radom- Śląsk Wrocław 1:1

Śląsk oddalił się do Lecha Poznań na cztery punkty po tym spotkaniu. Na szczęście dla Wrocławian Pogoń także zremisowała i Śląsk utrzymał pozycję wicelidera. Mecz z Radomiakiem był bardzo wyrównany. Pierwszą bramkę zdobył Erik Exposito, ale gospodarze wyrównali już po pięciu minutach dzięki pięknej ramce Leandro. Druga połowa była wyrównana tak samo jak pierwsza, ale w niej nie padło już więcej bramek. Śląsk obok Lecha Poznań jedynym zespołem bez porażki w tym sezonie Ekstraklasie.

Lechia Gdańsk- Piast Gliwice 1:0

Piast niemrawo wszedł w ten sezon i daleko mu do gry prezentowanej w poprzednim roku. Na przestrzeni całego meczu to gospodarze byli lepszym zespołem i w pełni zasłużyli na to zwycięstwo. Jedyna bramka w tym meczu padła już w 11. minucie  autorstwa Łukasza Zwolińskiego, któremu asystował Joseph Ceesay. Szwed był jednak zmuszony opuścić boisko jeszcze w pierwszej połowie. Trener Kaczmarek może się cieszyć pierwszym zwycięstwem w Ekstraklasie w roli pierwszego trenera.

Ekstraklasa: Niedziela 19.09

Stal Mielec- Raków Częstochowa 0:3

Raków Częstochowa zaliczył pewne zwycięstwo w Mielcu. Na bramki trzeba było jednak czekać do drugiej połowy. Wynik meczu w 57. minucie otworzył strzałem z rzutu wolnego Ivi Lopez. Sytuacja Rakowa skomplikowała się po czerwonej kartce dla Fabio Sturgeona. Zawodnicy trenera Papszuna wytrzymali jednak napór Stali i podwyższyli wynik meczu w 79. minucie, a wynik spotkania ustawili w doliczonym czasie meczu.

Górnik Zabrze- Warta Poznań 1:0

Warta Poznań wciąż z tylko jednym zwycięstwem w tym sezonie. W tym sezonie zawodnicy Piotra Tworka nie powtórzą raczej wyczynu z poprzedniego sezonu i zamiast bić się o europejskie puchary Warta będzie musiała bronić się przed spadkiem jeśli nie poprawi swojej gry. W niedzielę przegrała z Górnikiem w Zabrzu po bramce Jesusa Jimeneza. W 65. minucie meczu na boisku pojawił się Lukas Podolski.

Legia Warszawa- Górnik Łęczna 3:1

Na zakończenie tej kolejki Ekstraklasy mistrz Polski zagrał na swoim stadionie przeciwko beniaminkowi Ekstraklasy z Łęcznej. Już po pół godziny meczu Legia wygrywała 2:0 po bramce samobójczej Baranowskiego oraz golu Ernesta Muciego. Bramkę do szatni dla gości z rzutu karnego zdobył Bartosz Śpiączka. W ostatnim meczu Mariusza Złotka w roli trenera kibice Górnika mieli mu trochę do zarzucenia, głównie za jego decyzje w drugiej połowie meczu. Wynik ustawił Mahir Emreli i Legia wygrała 3:1.

Ekstraklasa: Jedenastka 8. kolejki i tabela