Ekstraklasa: podsumowanie 5. kolejki

Kilka dni temu zakończyła się piąta kolejka Ekstraklasy. Pierwsze punkty w tym sezonie straciła Wisła Płock, która zremisowała z Pogonią Szczecin. Mimo to Nafciarze utrzymali pozycję wicelidera. W hicie Widzew przegrał z Legią, a podopieczni Marka Papszuna roztrwonili dwubrakową przewagę i podzielili się punktami z Jagiellonią. Zapraszam na podsumowanie 5. kolejki Ekstraklasy.

Ekstraklasa: Widzew Łódź – Legia Warszawa 1:2

Widzew Łódź w hicie 5. kolejki Ekstraklasy, podejmował Legię Warszawa. Gospodarze nie popisali się w pierwszej połowie. Nie potrafili zagrozić bramce Wojskowych, a sami dali sobie strzelić dwa gole. W 30. minucie do siatki trafił Johansson, a tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył Bartosz Kapustka. Druga połowa była już zdecydowanie lepsza w wykonaniu Widzewa. Gospodarze stwarzali sobie dużo sytuacji bramkowych, ale mieli problem z oddaniem celnego strzału. W 79. minucie bramka Stępińskiego została nieuznana po weryfikacji VAR z powodu spalonego, a w doliczonym czasie gry, honorowe trafienie zdobył Lipski.

Ekstraklasa: Pogoń Szczecin – Wisła Płock 2:2

Pogoń Szczecin zakończyła zwycięską passę Wisły Płock. Mecz między tymi drużynami przez długi czas trzymał w napięciu. W 21. minucie wynik rywalizacji otworzył Mateusz Łęgowski. Był to jedyny gol do przerwy. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy, rzut karny wykorzystał Rafał Wolski, który doprowadził do wyrównania. W 75. minucie do siatki trafił Luka Zahovic i wydawało się, że komplet punktów przypadnie Portowcom. Wynik rywalizacji ustalił jednak Kryvotsyuk, który strzelił bramkę na 2:2.

Ekstraklasa: Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok 2:2

Raków Częstochowa miał piorunujące wejście w mecz 5. kolejki Ekstraklasy. Podopieczni Papszuna już po dziesięciu minutach wygrywali 2:0. Najpierw do siatki trafił Bartosz Nowak, a chwilę później, kuriozalnego samobója strzelił Bojan Nastic. Druga połowa obfitowała w więcej sytuacji. Skuteczniejsza okazała się Jagiellonia Białystok. W 63. minucie Nastic zagrał do Nene, a Portugalczyk zdobył bramkę kontaktową, a w 85. minucie niezawodny Jesus Imaz wykorzystał podanie Guala i strzelił bramkę na wagę remisu.

Ekstraklasa: tabela po 5. kolejce

Liderem wciąż pozostaje Wisła Płock, która ma na swoim koncie 13. punktów. Nafciarze nie przegrali jeszcze jednego meczu. Na drugim miejscu plasuje się Stal Mielec, co wydaje się być jeszcze większym zaskoczenie. Klub ten ma 10. punktów, czyli tyle samo co trzecia Pogoń Szczecin i czwarta Legia Warszawa. Tabelę zamyka aktualny mistrz Polski – Lech Poznań, który ma na swoim koncie tylko punkt.