Ekstraklasa: podsumowanie 26. kolejki

Za nami kolejna – 26. kolejka Ekstraklasy. Wyścig o mistrzostwo wciąż trwa. Kolejny krok w kierunku zdobycia tytułu zrobili Lech Poznań i Pogoń Szczecin, Raków Częstochowa zremisował natomiast z Legią, która powoli odzyskuje swoją dobrą dyspozycję. Zapraszam na podsumowanie 26. kolejki Ekstraklasy.

Ekstraklasa: Raków Częstochowa – Legia Warszawa 1:1

Raków Częstochowa straciła pozycję lidera po 26. kolejce. Klub ten mierzył się z Legią Warszawa, która powoli odzyskuje dobrą dyspozycję. Spotkanie było zdominowane przez gospodarzy, ale w pierwszej połowie mieli olbrzymi problem z celnością. Zemściło się to tuż przed zejściem do szatni, kiedy to jedną z niewielu okazji Legii Warszawa wykorzystał Paweł Wszołek. W drugiej połowie mistrz Polski dzielnie bronił się przed atakami rywali, ale w 71. minucie defensywa Legii mimo niegroźnej sytuacji sprokurowała rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Ivi Lopez, dlatego kluby te podzieliły się punktami.

Ekstraklasa: Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 3:0

Starcie na stulecie Lecha Poznań było bardzo uroczystym meczem. Stadion Miejski w Poznaniu wypełnił się po brzegi, a piłkarze zarówno Kolejorza jak i Jagiellonii wyszli na boisko w retro strojach. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Lecha, choć Jaga potrafiła nielicznie odgryzać się jakąś kontrą. Do przerwy jednak kibice nie obejrzeli goli. Worek z bramkami otworzył się w drugiej połowie. Lech Poznań całkowicie zdominował tę część rywalizacji. Po bramkach Ishaka, Amarala i Kownackiego zatriumfował 3:0 i sprawił swoim kibicom doskonały prezent na stulecie powstania klubu.

Ekstraklasa: tabela po 26. kolejce

Wyścig o tytuł wciąż trwa. Na pozycję lidera po 26. kolejce wyszła Pogoń Szczecin, która ma tylko punkt przewagi nad Rakowem Częstochowa i Lechem Poznań. To między tymi drużynami rozstrzygną się losy mistrzostwa Polski. Legia Warszawa dzięki coraz lepszej dyspozycji awansowała na 11. miejsce. Po minionych spotkaniach wyodrębniła się nieco bardziej strefa spadkowa. Do tej pory było bardzo ciasno, ale w tej chwili 15. Zagłębie Lubin ma aż cztery punkty przewagi nad Wisłą Kraków i Górnikiem Łęczna i pięć oczek więcej niż Termalica.

Ekstraklasa: klasyfikacja strzelców po 26. kolejce

Walka o tytuł króla strzelców także jest bardzo emocjonująca. Po 14. bramek mają na swoim koncie Ivi Lopez i Ishak. Nie są to jednak jedyni piłkarze, walczący o tytuł najlepszego strzelca ligi. 12 bramek strzelił Angielski, 11 bramek ma Amaral, a po 10 trafień zdobyli Exposito i Śpiączka.