Ekstraklasa: podsumowanie 17. kolejki

Dużo emocji przyniosła nam 17. kolejka Ekstraklasy. Legia Warszawa zanotowała kolejną porażkę w sezonie, a czołówka umocniła się na swoich pozycjach. Zapraszam na podsumowanie minionej kolejki polskiej ligi.

Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok – Górnik Łęczna 1:2

Słabą dyspozycję w ten weekend potwierdziła Jagiellonia Białystok. Duma Podlasia może już raczej zapomnieć o zajęciu miejsca w czołówce. Tydzień temu przełamała się na niej Legia Warszawa, a tym razem Górnik Łęczna. Beniaminek nie wygrał od dziewięciu kolejek i zatriumfował w Białymstoku. Goście już w pierwszej minucie wyszli na prowadzenie. Strzelcem bramki był Damian Gąska, który po pół godzinie gry strzelił na 2:0. Wykorzystał wtedy katastrofalny błąd Dziekońskiego i do przerwy Górnik Łęczna prowadziła 0:2.

W drugiej połowie do ataku rzucił się zespół Jagiellonii. W 48. minucie Cernych trafił do siatki, ale po analizie VAR trafienie zostało anulowane. Jaga biła przez większość czasu głową w mur. Dopiero w 84. minucie strzeliła gola. Pospisil dośrodkował w pole karne, a do siatki trafił Puerto. Gospodarze nie zdołali doprowadzić do wyrównania, dlatego końcowy wynik to 1:2.

Ekstraklasa: Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa 3:1

W hicie 17. kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmowała Raków Częstochowa. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, ale lepszą skutecznością popisali się goście. W 11. minucie do siatki trafił Lederman i to podopieczni Papszuna prowadzili po pierwszych 45. minutach. Po przerwie to piłkarze Lechii stwarzali groźniejsze sytuacje. Już w 53. minucie wyrównał Durmus. Turek chwilę później skompletował dublet i wyprowadził Lechię na prowadzenie. W 82. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Nalepa. Wydawało się wtedy, że Raków być może zdąży wyrównać, ale do siatki trafił Flavio Paixao, który ustalił końcowy rezultat na 3:1.

Ekstraklasa: Cracovia – Legia Warszawa 1:0

Legia Warszawa przed tygodniem przełamała się, wygrywając z Jagiellonią Białystok. Wydaje się, że od wtedy mogło być już tylko lepiej. W pierwszej połowie Wojskowi stwarzali sobie więcej okazji, ale nie potrafili ich wykorzystać, co zemściło się w 20. minucie. Bramkę zdobył wtedy van Amersfoort. Pasy w drugiej połowie potrafiły utrzymać korzystny wynik i zdobyły komplet punktów, pokonując mistrzów Polski 1:0.

Ekstraklasa: tabela po 17. kolejce

Na szczycie tabeli niewiele się zmieniło. Swoje mecze wygrali bowiem Lech Poznań, Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk. Ciekawie jest u dołu tabeli, ponieważ cztery ostatnie drużyny mają tyle samo punktów – czyli po 12. Są to Termalica, Legia, Warta oraz Górnik Łęczna.

Ekstraklasa: klasyfikacja strzelców po 17. kolejce

Zacięta jest także walka o tytuł króla strzelców. Ivi Lopez, Erik Exposito oraz Ishak mają po dziewięć bramek na swoim koncie. Tuż za nimi z ośmioma trafieniami są Amaral oraz van Amersfoort. Natomiast siedmioma golami mogą pochwalić się Mak, Imaz, Angielski, Wlazło i Zwoliński.