Dobre noty Modera, przeciętne Bednarka

W obu poniedziałkowych meczach Premier League mogliśmy oglądać reprezentantów Polski. Brighton Jakuba Modera zremisowało bezbramkowo z Evertonem, a Southampton którego barw bronił Jan Bednarek uległo West Bromowi aż 0:3.

• Kolejny dobry mecz Modera
  • Bednarek nie pomógł drużynie

Moder po raz kolejny w wyjściowym składzie

Jakub Moder po raz trzeci z rzędu znalazł się w wyjściowym składzie Brighton. Tym razem Polak musiał sobie poradzić z Evertonem, na którego czele stoi James Rodriguez. Graham Potter wystawił naszego reprezentanta po raz kolejny na pozycji wahadłowego. Oddał on pierwszy celny strzał w spotkaniu. Mewy przeważały, ale do przerwy nie potrafiły udokumentować swojej przewagi.
W drugiej części spotkania Moder również dobrze się prezentował. Często napędzał akcje swojej drużyny, a po dośrodkowaniu z rzutu rożnego był bliski zdobycia bramki, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Reprezentanta Polski w 87. minucie zastąpił Dan Burn, a starcie zakończyło się bezbramkowym remisem. Michał Karbownik nie znalazł się w kadrze meczowej.
Występ Jakuba Modera został oceniony pozytywnie. Polak miał drugą najwyższą ocenę w drużynie.

Nienajlepszy mecz Bednarka

West Brom pokonał Southampton aż 3:0. Kanarki mają nóż na gardle i aby utrzymać się w Premier League zaczęły coraz częściej wygrywać. Przed starciem ze Świętymi wysoko ograły Chelsea (2:5). Jan Bednarek, obchodzący tego dnia urodziny, nie został najlepiej oceniony. Wprawdzie Polak nie był głównym winowajcą przy żadnym z goli, ale obrońca nie błyszczał na boisku. Bramki dla West Bromu zdobyli Pereira, Philiips oraz Robinson. Nasz defensor nieco zawinił przy drugim trafieniu, ponieważ mógł chwilę przed katastrofą zablokować dośrodkowanie Diagne.

Brighton zajmuje 15. pozycję w Premier League, a w następnej kolejce zmierzy się z Chelsea. Southampton jest jedno miejsce wyżej, a w najbliższym czasie zagra z Leicester w półfinale FA Cup.