Challenger w Concrod: Magdalena Fręch w finale

Magdalena Fręch dotarła do finału Challengera w Concord. Już w niedzielę zmierzy się w finale z Reantą Zarazuą z Meksyku.

Challenger w Concord: Droga Polki do finału

Fręch w Concord zanotowała 4 zwycięstwa z rzędu. Pierwsze dwie rundy to gładkie zwycięstwa Polki. Paradoksalnie największe problemy Magdalenie sprawił mecz z najniżej notowaną przeciwniczką Katariną Scott. Fręch zaliczyła kapitalny comeback. W decydującej partii Polka przegrywała już 2:5 w gemach. Wtedy zdarzyło się coś niesamowitego. Nasza reprezentantka wygrała 5 gemów z rzędu i zakończyła mecz zwycięstwem 7:5 w ćwierćfinale turnieju Challenger w Concord.

W półfinale Magdalenę Fręch czekało chyba najtrudniejsze zadanie. Przeciwniczką była utytułowana Wiera Zwonariowa, która jednak najlepsze lata kariery ma już dawno za sobą. Mimo problemów na początku pierwszego seta, Polka poradziła sobie znakomicie. w 6. gemie odrobiła stratę przełamania i ostatecznie wygrała pierwszego seta 7:5. Drugi set to już pewne zwycięstwo Magdaleny Fręch. W partii mieliśmy tylko jedno przełamanie na korzyść Polki i to wystarczyło, żeby wygrać i zakończyć spotkanie. Kluczem w drugiej odsłonie spotkania z pewnością był pewny serwis naszej tenisistki.

Challenger w Concord: Magdalena Fręch – Renata Zarazua (08.08, 21:00)

W finale na Polkę czeka kolejny bardzo trudny mecz. Przeciwniczką będzie Renata Zarazua, która obecnie jest na 137. w rankingu WTA, czyli o 16 miejsc wyżej od Fręch. Obie panie zmierzyły się jak dotąd raz i górą wtedy była nasza tenisistka. Było to w maju bieżącego roku, jednak spotkanie zostało rozegrane na kortach ziemnych, a turnieju w Concord jest rozgrywany na nawierzchni twardej, na której Meksykanka radzi sobie zdecydowanie lepiej. My jednak wierzymy w naszą zawodniczkę. Fręch jest w stanie zrobić ogromny skok w swojej karierze tenisowej i awansować w światowym rankingu, dzięki wygranej w tym prestiżowym Challengerze.

Turniej rangi Challenger w Concord jest rozgrywany na kortach twardych. Pula nagród w tym roku wynosi 115 000 dolarów.