Messi dopiął swego! Argentyna wygrała Copa America

Argentyna pokonała 11 lipca Brazylię 1:0 w finale Copa America i dzięki temu Messi zdobył upragnione trofeum reprezentacyjne. Jedyną bramkę w starciu zdobył Angel Di Maria.

Copa America: Szczęśliwa pierwsza połowa Argentyńczyków

W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Przy piłce nieco dłużej utrzymywali się Brazylijczycy i to oni stwarzali sobie więcej sytuacji, z których jedna zbyt wiele nie wynikało. Argentyna miała zdecydowanie mniej akcji, ale była skuteczniejsza. W 22. minucie bardzo dobrym podaniem popisał się Rodrigo De Paul. Błąd popełnił Renan Lodi, który powinien był je przeciąć, a tak piłka dotarła do Di Marii. Piłkarz PSG w sytuacji sam na sam nie pomylił się, przeniósł piłkę nad Edersonem i dał swojej reprezentacji prowadzenie. Brazylijczycy nie zdołali odpowiedzieć do przerwy, dlatego przy schodzeniu do szatni mieliśmy wynik 1:0.

Bramka Angela Di Marii:

Copa America: Zmasowane ataki Brazylii w drugiej połowie

Brazylijczycy na drugą połowę wyszli niezwykle bojowo nastawieni, o czym świadczyła zmiana Freda na kolejnego napastnika – Roberto Firmino. Prawie dopięli swego już w 53. minucie. Do siatki trafił wtedy Richarlison, ale snajper Evertonu był na pozycji spalonej. Chwilę później ten sam piłkarz otrzymał kapitalne podanie od Neymara i miał przed sobą bardzo dużo przestrzeni. Uderzył bardzo mocno, ale wprost w Emiliano Martineza.

Brazylijczykom czas uciekał nieubłaganie szybko, trochę swojej magii pokazywał Neymar, który był prowokowany i często faulowany przez rywala, dlatego nie mógł zaprezentować całego swojego potencjału. W 87. minucie bardzo dobry strzał z woleja z trudnej pozycji oddał Gabriel Barbosa, ale i tym razem bramkarz Argentyńczyków był górą.

Dosłownie chwilę później Albiceleste wyszli z kontrą. Bardzo dobrą piłkę otrzymał w pole karne Leo Messi. Jeden z najlepszych piłkarzy na świecie położył już bramkarza, ale piłka nieco mu odskoczyła, dlatego znalazła się ostatecznie w rękach Edersona. Brazylia nie zdołała wyprowadzić już kolejnego ataku, dlatego przegrała 0:1.

Copa America: Marzenia Messiego zostały spełnione

Jest to z pewnością wielka chwila dla Leo Messiego, który nareszcie zdobył upragnione trofeum z reprezentacją. Najlepszy obecnie piłkarz bez klubu miał dużo pecha, przegrywał w karnych, często był krytykowany, ogłaszał zakończenie kariery reprezentacyjnej, ale nareszcie dopiął swego. Jest to dla Albiceleste piętnasty taki triumf w historii.

Zawodnikiem meczu został strzelec jedynego gola – Angel Di Maria, królem strzelców był natomiast Leo Messi, który uzbierał cztery trafienia.

W niedzielę czeka nas także finał Euro 2020. Obstaw mecz Włochy – Anglia w BETFAN.