Pobierz aplikację betfan na telefon
Ararat Erywań kolejnym rywalem Śląska

Ararat Erywań będzie kolejnym rywalem Śląska Wrocław w 2. rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy.

Ararat wygrał dwumecz z Fehervarem

Kiedy Ararat wylosował w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy zespół z Węgier nie dawano im większych szans na awans. MOL Fehervar był zdecydowanym faworytem w dwumeczu. Jak się jednak okazało byliśmy świadkami niespodzianki i to drużyna z Armenii awansowała do kolejnego etapu eliminacji.

Pierwszy mecz zakończył się wynikiem remisowym. Węgrzy wyszli na prowadzenie, jednak zawodnicy z Armenii wyrównali w doliczonym czasie gry, sprawiając niemałą sensację. Skrót pierwszego spotkania pomiędzy tymi zespołami można zobaczyć na YouTube:

W drugim meczu ponownie to Węgrów stawiano jako faworyta do awansu mimo, iż spotkanie odbywało się w Armenii. Ararat nie przeważał w całym spotkaniu, jednak za sprawą Dimitrije Pobulicia, który stał się bohaterem dwumeczu, to Ormianie mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy. Serb zdobył dwie piękne bramki, które można zresztą zobaczyć w skrócie spotkania:

Ararat Erywań – kim jest rywal Śląska Wrocław?

Ararat Erywań to ormiański klub z siedzibą w stolicy Armenii. Ararat może grać w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy tylko dzięki zwycięstwie w Pucharze Armenii, ponieważ w lidze zajął dopiero czwarte miejsce. Klub ze stolicy Armenii powrócił do gry w europejskich pucharach po 13 latach i od razu sprawił małą niespodziankę. Ograł w dwumeczu 3:1 MOL Fehrevar, czyli trzeci zespół ligi węgierskiej poprzedniego sezonu.

Ararat Erywań – Wyniki i forma

W Armenii również jest przerwa międzysezonowa, więc nie możemy zbyt wiele napisać o ostatnich wynikach i formie Araratu. Bazujemy jedynie na meczach pierwszej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy z Fehervarem. Czwarty zespół ligi armeńskiej pokazał się w tym dwumeczu znakomicie. Solidna gra w obronie i fenomenalny pomocnik Dimitrije Pobulić sprawiają, że Śląsk powinien obawiać się rywala ze wschodu. Z pewnością będzie to o wiele bardziej wymagający rywal niż Paide Linnameeskond. Również dłuższa będzie trasa na mecz wyjazdowy, który odbędzie się na bardzo ciężkim terenie.

Dwumecz Śląsk Wrocław – Ararat Erywań odbędzie się 22 i 29 lipca. Pierwszy mecz odbędzie się w Erywaniu, natomiast rewanż we Wrocławiu.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!