Tauron Liga: 6. kolejka, podsumowanie, wyniki, tabela

Tauron Liga zaskoczyła nas kilkoma wynikami w 6. kolejce. Sensacyjnie przegrała Radomka Radom oraz ŁKS Łódź. Liderem jest niepokonana do tej pory ekipa Developress Rzeszów, tabelę zamyka Joker Świecie.

Tauron Liga: IŁ Capital Legionovia Legionowo – E.LECLERC MOYA Radomka Radom

Takiego wyniku nikt się nie spodziewał. Czwarta drużyna zeszłego sezonu sensacyjnie w trzech setach uległa ekipie z Legionowa. Radomianki poza Katarzyną Zaroślińską-Król prezentowały się przeciętnie. Natomiast cała drużyna Legionovii stała na równym i wysokim poziomie. Pierwszy set zapowiadał się na spokojną wygraną gości, ale w końcówce górą były gospodynie, które od stanu 20:22, wygrały pięć piłek z rzędu. Druga partia była najbardziej wyrównana i kończyła się na przewagi. Radomka miała piłkę setową przy stanie 24:23, ale nie wykorzystała jej i ostatecznie przegrała 26:28. Trzeci set to całkowita dominacja drużyny z Legionowa i triumf 25:17.

Nagrodę MVP otrzymała libero Izabela Lemańczyk. Najwięcej punktów zdobyła Katarzyna Zaroślińska-Król (15).

Tauron Liga: Grot Budowlani Łódź – Energa MKS Kalisz

Poszczególne sety był dość wyrównane, ale we wszystkich górą były gospodynie. Łodzianki wygrały kolejno do 22, 22 i 21. Pierwsza partia rozstrzygnęła się dopiero w samej końcówce. Od stanu 22:22, trzy punkt z rzędu zdobyły Budowlane i triumfowały w tej partii. Druga to już dominacja od samego początku i tym razem obyło się bez nerwów. Trzecią bardzo dobrze rozpoczęły Kaliszanki, ale im dalej w las tym było gorzej. Gospodynie w końcówce okazały się dużo lepsze i odniosły trzecie zwycięstwo w sezonie.

Statuetka MVP powędrowała do rozgrywającej Martyny Łazowskiej. Najwięcej punktów zdobyła Monika Fedusio (15).

Grot Budowlani Łódź – Energa MKS Kalisz 3:0 (25:22, 25:22, 25:21)

Tauron Liga: Joker Świecie – Developres Bella Dolina Rzeszów

Jedynie w drugim secie walka była równana i wicemistrzynie Polski wygrały wtedy 26:24. Pozostałe dwie partie kończyły się do 19 i 18. Gospodynie nie miały żadnych szans i Rzeszowianki kontrolowały mecz, zdobyły szybkie trzy punkty i zachowały pozycję lidera. Druga drużyna poprzedniego sezonu wciąż jest niepokonana. Nagrodę MVP trafiła do Any Kalandadze, która była też najlepiej punktującą (15).

Joker Świecie – Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3 (19:25, 24:26, 18:25)

Tauron Liga: UNI Opole – BKS Bostik Bielsko-Biała

Drużyna UNI Opole pokonała Bostik Bielsko-Biała 3:1. Gospodynie w pierwszym secie wysoko przegrywały, ale od stanu 20:23 zdobyły pięć punktów z rzędu i ostatecznie triumfowały. Drugi set to dominacja Bostiku, wygrały one do 14. Trzeci set to pewna wygrana ekipy z Opola, nie dały one szans rywalkom i wygrały do 17. Trzecia partia była dość wyrównana, ale z ciągłą kilkupunktową przewagą gospodyń. Ostatecznie wygrały do 22. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Kinga Stronias, która była najlepszą punktującą (17).

UNI Opole – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 14:25, 25:17, 25:22)

Tauron Liga: Grupa Azoty Chemik Police – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz

Mecz przez cały czas był kontrolowany przez aktualne mistrzynie Polski, które wygrały piąte spotkanie w tym sezonie. Gospodynie w żadnym z setów nie czuły się zagrożone i pewnie wygrywały. Pierwsza partia to była dominacja i wygrana do 17. Kolejne dwie nieco bardziej wyrównane kończyły się do 20 i 21. Na parkiecie bardzo dobrze czuła się Martyna Łukasik, która zdobyła 15 punktów i zgarnęła statuetkę MVP. Chemik obecnie zajmuje drugie miejsce ze stratą punktu do liderek z Rzeszowa.

Grupa Azoty Chemik Police – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:20, 25:21)

Tauron Liga: #VolleyWrocław – ŁKS Commercecon Łódź

Pierwszy set nie zapowiadał klęski, która poniosła ekipa gości. Wygrały one do 20 i wydawało się, że pewnie do 0 pokonają #VolleyWrocław. Okazało się, jednak że gospodynie mają inny plan na to spotkanie. Mimo straty aż czterech punktów z rzędu w końcowej fazie drugiego seta udało im się wygrać do 23. Trzecia partia to całkowita dominacja i triumf do 17. Kolejna była wyrównana, ale ponownie na korzyść #Volley. Dla gospodyń było to drugie zwycięstwo, ale pierwsze za trzy punkty, w sezonie. Brązowe medalistki z zeszłego sezonu zaliczyły natomiast trzecią porażkę. Nagrodę MVP otrzymała znakomita w tym meczu Natalia Murek, która była także najlepiej punktującą (20).