WTA Cleveland: Magda Linette – Irina Begu w półfinale

Magda Linette pewnie ograła Darię Kasatkinę i jest już w półfinale turnieju WTA 250 Cleveland. Tam Polce przyjdzie się zmierzyć z Iriną Begu.

WTA Cleveland: Kapitalny mecz Linette w ćwierćfinale

Ależ to było spotkanie w wykonaniu Polki. Magda Linette dość niespodziewanie ograła rozstawioną z numerem 1 w Cleveland Darię Kasatkinę. Po dwóch przeciętnym meczach w wykonaniu poznanianki, o których pisałem tutaj, przyszedł czas na naprawdę kapitalny mecz.

Spotkanie rozpoczęło się od serwisu Polki i od razu swoje dwie szanse na przełamanie miała Rosjanka. Magda jednak dzięki dobremu serwisowi obroniła własne podanie. Potem zaczął się już koncert gry Polki. Kasatkina została przełamana łącznie aż 3 razy w pierwszym secie, który ostatecznie skończył się wynikiem 6:1 dal Linette.

Druga partia była wyrównana zaledwie przez 4 gemy, które wygrywały serwujące. Następnie, podobnie jak w pierwszym secie, rozpoczął się koncert gry naszej zawodniczki. Rosjanka została dwukrotnie przełamana i Magda pewnie awansowała do półfinału imprezy WTA 250 w Cleveland.

Magda Linette – Daria Kasatkina 6:1, 6:2

WTA Cleveland: Magda Linette – Irina Begu (27.08, 20:00)

Linette nie zwalnia tempa i już w piątek zmierzy się w meczu półfinałowym z Iriną Begu. Kursy na ten mecz są dość wyrównane i w pełnie się z tym zgadzam. W spotkaniu nie ma faworytki, jednak przy takiej formie Polki możemy spodziewać się wygranej. Miejmy nadzieję, że Magda przełoży taką dyspozycję także na US Open. nie będzie łatwo, ponieważ rywalką poznanianki w pierwszej rundzie wielkiego szlema będzie Cori Gauff.

OBSTAW MECZ LINETTE – BEGU W BETFAN

WTA w Cleveland to tenisowy turniej kategorii WTA 250 w sezonie 2021 z cyklu Tennis in the Land rozgrywany w dniach 22-28 sierpnia 2021 roku w Cleveland na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 235 238 dolarów amerykańskich.