WTA 500 San Jose: Magda Linette w ćwierćfinale

Bardzo dobre wieści napływają do nas ze Stanów Zjednoczonych. Magda Linette ograła Petrę Martić i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 500 San Jose.

WTA 500 San Jose: Bardzo dobry mecz Linette i zwycięstwo nad Petrą Martić

Magda Linette i Polona Martić zmierzyły się na korcie po raz trzeci. Wcześniejsze dwa mecze były bardzo wyrównane, ale to ostatecznie Polka była dwukrotnie lepsza od Chorwatki. Tak jak przewidywaliśmy, trzecie spotkanie obu pań na turnieju WTA 500 w San Jose było bardzo ciekawe i obfitowało w wiele zwrotów akcji. Tym razem jednak obyło się bez decydującego, trzeciego seta.

Pierwszy set to dużo przełamań z obu stron, jednak to najważniejsze miało miejsce w 12. gemie ze strony Polki. Po bardzo wyrównanym, trwającym blisko 50 minut pierwszym secie górą była Magda, która zwyciężyła 7:5.

W drugiej partii byliśmy świadkami dwóch przełamań zaraz po sobie. Najpierw przy serwisie rywalki wygrała Linette, która prowadziła już wtedy 4:2 i była na ostatniej prostej, żeby zakończyć to spotkanie. Niestety, tak się nie stało. Petra Martić już w kolejnym gemie przy serwisie Polki odrobiła stratę przełamania, popisując się kapitalnymi returnami. O rozstrzygnięciu w drugim secie musiał zadecydować tie-break. Magda Linette zaliczyła w nim niesamowity comeback. Przegrywała już 3-5, żeby następnie wygrać 4 piłki z rzędu i zakończyć całe spotkanie.

Magda Linette – Petra Martić 7:5, 7:6 (5)

WTA 500 San Jose: Magda Linette – Daria Kasatkina w ćwierćfiale

Podopieczna Dawida Celta jest już w ćwierćfinale turnieju w San Jose. Rosjanka w 1/8 finału pokonała doświadczoną Caroline Garcię w trzech setach 3:6, 7:5, 6:3. W meczu pomiędzy Linette a Kastkiną to Rosjanka będzie minimalną faworytką. Ja myślę jednak, że to właśnie passa Magdy będzie trwała dalej. Polka poza nieudanym występem na igrzyskach w Tokio radzi sobie ostatnio bardzo dobrze na kortach. Daria Kasatkina nie jest w swojej najwyższej formie, jednak na pewno dobrze się prezentuje na nawierzchni twardej, na której w marcu bieżącego roku wygrała turniej w Sankt Petersburgu. Zapowiada się niesamowicie wyrównany i emocjonujący pojedynek w ćwierćfinale. Mecz odbędzie się w najbliższy piątek 6 sierpnia.

OBSTAW MECZ LINETTE – KASATKINA W BETFAN

Turniej w San Jose jest zaliczany do cyklu WTA 500. Zawody odbywają się na kortach twardych, a pula nagród  wynosi 565,5 tys. dolarów.