Wimbledon 2021: Hurkacz – Bublik w 3. rundzie

Wygrana Magdy Linette to nie koniec dobrych wiadomości na dzisiaj. Swój mecz wygrał również Hubert Hurkacz i jest już w 3. rundzie, w której zagra z Alexandrem Bublikiem.

Hubert Hurkacz – Marcos Giron 6:3, 6:2, 6:4

W spotkaniu z Gironem to Hubert był minimalnym faworytem i zdecydowanie nie zawiódł, chociaż pewnie mało kto spodziewał się, że Polak wygra tak gładko i szybko w trzech setach. Marcos Giron to Amerykański tenisista, który w pierwszej rundzie ograł Ruusuvouriego 6:4, 2:6, 6:2, 0:6, 6:4. Jest on obecnie 66. rakietą na świecie.

Pierwszy set zgodnie z oczekiwaniami rozpoczął się dobrze dla Hubiego. Polak już w 2. gemie przełamał rywala. W 6. gemie Hubert ponownie miał dwie szanse na zwycięstwo przy serwisie rywala, jednak Giron wybronił się wtedy właśnie głównie dzięki dobremu serwisowi. Poza tym Polak grał bardzo pewnie przy swoich podaniach i nie dawał Amerykaninowi większych szans. W drugim secie mieliśmy praktycznie ten sam scenariusz, co w pierwszym. Dwukrotne przełamanie i brak szans dla przeciwnika.

W trzecim secie gra była już nieco bardziej wyrównana, jednak Hubert znalazł swoją szansę w 3. gemie i bezlitośnie ją wykorzystał. Do końca trzeciej partii Polak pewnie utrzymywał swój serwis, jak zresztą przez cały mecz. Hubi zagrał kolejne rewelacyjne spotkanie. Warto wspomnieć, że nie dopuścił rywala nawet do jednego break-pointa. Możemy być bardzo dumni z występów naszych reprezentantów w tegorocznym Wimbledonie.

Hubert Hurkacz – Alexander Bublik w 3. rundzie

Kolejnym przeciwnikiem Huberta będzie słynny z niekonwencjonalnych zagrań Alexander Bublik. Kazach po drodze do trzeciej rundy również nie stracił seta tak, jak Polak. Bublik pokonał dość gładko Kukuszkina i Dimitrowa. Czy w tym meczu jest faworyt? Zdecydowanie nie, ponieważ wiele tutaj zależy od gry i nastawienia Kazacha, który miewa fantastyczne spotkania, jak i również bardzo słabe. Hubert powinien grać swój solidny tenis i czekać, co pokaże rywal, ponieważ ten bywa często nieprzewidywalny. Wszyscy liczymy na Hurkacza i na to, że podtrzyma swoją dobrą grę i nie będzie już nawiązywał do kiepskich występów przed Wimbledonem. Mecz Huberta z Bublikiem odbędzie się najprawdopodobniej w sobotę.

OBSTAW MECZ HURKACZ – BUBLIK W BETFAN

WIMBLEDON 2021: GDZIE OGLĄDAĆ? TRANSMISJA W TV I ONLINE

Wimbledon 2021 rozpocznie się 28 czerwca i potrwa do 11 lipca. Całodniowe transmisje z londyńskich kortów można będzie oglądać na sportowych antenach Polsatu (Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News). Online turniej będzie mogli obejrzeć, korzystając z platformy IPLA, która udostępnia kanały cyfrowego Polsatu.

Łączna pula nagród na Wimbledonie w tym roku wyniesie 35 milionów funtów. Zwycięzcy singla u pań i u panów otrzymają po 1,7 miliona funtów, natomiast zwycięzcy gier deblowych po 480 tysięcy funtów na parę.