Udany rewanż Falkowskiej i awans do 2. rundy

Właśnie rozpoczął się turniej tenisowy WTA 250 w Gdyni. Jest to najważniejsza impreza tenisowa w Polsce w tym roku. Nasza zawodniczka, Weronika Falkowska, awansowała do 2. rundy zmagań.

Weronika Falkowska – Katerina Bondarenko 6:0, 6:2

Ależ to był rewanż w wykonaniu Weroniki Falkowskiej! Polka w ostatnim etapie eliminacji również miała okazję grać z Kateriną Bondarenko. Było to w niedzielę i wtedy przegrała 3:6, 6:7 (3). Dzięki wycofaniu się kilku zawodniczek 21-letnia Polka mogła zagrać w drabince głównej turnieju w Gdyni. Z pewnością dla Weroniki jest to bardzo duże przeżycie zagrać w zawodach rangi WTA i to dodatkowo przed własną publicznością.

Weronika Falkowska od początku do końca w pełni kontrolowała przebieg spotkania. W pierwszym secie nie oddała rywalce ani jednego gema, wygrywając 6:0. Jedyne o co można było mieć wtedy obawy to, czy Polka utrzyma taki sam poziom koncentracji podczas drugiej partii. Jak się okazało utrzymała. Kapitalna gra i zwycięstwo w drugim secie 6:2. Ależ mecz! Ależ rewanż na doświadczonej Bondarenko! Pierwsze zwycięstwo w turnieju rangi WTA stało się faktem.

Tamara Korpatsch lub Olga Goworcowa rywalką w 2. rundzie

Obie panie zagrają ze sobą już we wtorek o godzinie 12:30. Faworytką w tym starciu będzie z pewnością Goworcowa, która niedawno na Challengerze w Bastad dotarła aż do finału. Obie zawodniczki są już z pewnością ograne na poziomie turniejów rangi WTA, więc nie będzie w tym wypadku łatwiejszej rywalki dla Weroniki. Korpatsch jest obecnie sklasyfikowana na 162. miejscu w rankingu WTA, a Goworcowa na 126.  Przypomnijmy, Falkowska zajmuje obecnie dopiero 487. miejsce w tym rankingu, jednak jest to z pewnością dopiero początek przygody Polki w światowym tenisie.

OBSTAW MECZ KORPATSCH – GOWORCOWA W BETFAN

W tym roku pula nagród w turnieju WTA w Gdyni wyniesie 235 238 dolarów. Wygrana w turnieju daje 280 punktów do rankingu WTA.