Walia – Polska: Składy, historia spotkań (26.03)

Polska reprezentacja nie zakwalifikowała się na EURO poprzez eliminacje, choć wciąż możemy znaleźć się na turnieju w Niemczech, pod warunkiem, że wygramy dwa mecze barażowe. Pierwszym etapem będzie pokonanie reprezentację Estonii na PGE Narodowym. Jak będzie wyglądał skład Michała Probierza? Zapraszamy na przedstawienie przewidywanych składów na ten mecz.

Polska – Walia – przewidywane składy

Przewidywane składy

• Polska: Szczęsny – Frankowski, Kiwior, Bednarek, Dawidowicz, Zalewski – Slisz, Zieliński, Piotrowski – Lewandowski, Świderski
  • Walia: Ward – Neco Williams, Rodon, Davies, Mepham, Roberts – Wlison, Ampadu, Jordan James, Brooks – Brennan Johnson

Skoro mecz  Estonią nie był dobrym czasem na eksperymenty to spotkanie z Walią już na pewno nim nie jest. Trzeba korzystać z tego co się ma i co się sprawdziło.  NIe przewidujemy żadnej zmiany w porównaniu do składu z czwartkowego spotkania z Estonią. Najbliżej wystąpienia od pierwszej minuty może być także Damian Szymański zamiast Jakuba Piotrowskiego, jeżeli selekcjoner Probierz zdecydowałby się na bardziej defensywne ustawienie lub chciałby zamienić go ze Sliszem. Z Walią na pewno nie zagrają: Paweł Bochniewicz, Jakub Moder, który zagrał nawet 19 minut z Estonią oraz dowołany na zgrupowanie 2 dni temu Paweł Wszołek. Tak samo, przewidujemy, że skład Walii się nie zmieni w stosunku do wygranego 4:1 meczu z Finlandią.

Polska – Walia: zapowiedź

Walia – Polska: Typy, kursy, zakłady (26.03) | Baraże Euro 2024

Polska – Walia: historia spotkań

Reprezentacja Polski mierzyła się z reprezentacją Walii w piłce nożnej 10 razy w historii i poza pierwszym meczem w 1973 nie przegrała żadnego spotkania. Tylko dwa z nich były meczami towarzyskimi. Polacy wygrali 6 ostatnich bezpośrednich meczów z rzędu, jeśli przeciągniemy tę serię o kolejną wygraną, awansujemy na EURO 2024. Ogólny bilans wynosi 7-2-1 i 13-6 w bramkach. Zestawienie spotkań z obecnego wieku z reprezentacją Estonii znajduje się w poniższej tabeli:

Mecz: Wynik Typ meczu Data i miejsce
Polska : Walia 0:0 El. MŚ 2002 11.10.2000, Warszawa
Walia : Polska 1:2 El. MŚ 2002 02.06.2001, Cardiff
Walia : Polska 2:3 El. MŚ 2006 13.10.2003, Cardiff
Polska : Walia 1:0 El. MŚ 2006 07.09.2005, Warszawa
Walia : Polska 0:1 mecz towarzyski 11.02.2009
Polska : Walia 2:1 Liga Narodów 22/23 22.06.2022, Wrocław
Walia : Polska 0:1 Liga Narodów 22/23 25.09.2022, Cardiff