Pobierz aplikację betfan na telefon
Waldemar Sobota wrócił do Śląska

Waldemar Sobota oficjalnie wrócił do Śląska Wrocław. Klub wydał oficjalny komunikat ogłaszający jego powrót. Stało się to po siedmiu latach spędzonych przez pomocnika w Belgii i Niemczech.

WALDEMAR SOBOTA WRÓCIŁ DO ŚLĄSKA

33-latek spędził we Wrocławiu trzy lata, zdobywając z drużyną mistrzostwo kraju oraz Superpuchar Polski. Udało mu się również zadebiutować w reprezentacji, jego transfer był dla Śląska rekordowy – Club Brugge zakupił zawodnika za milion euro. Dopiero w tym roku Przemysław Płacheta przebił tę kwotę. W Belgii Sobota na początku prezentował się nieźle, jednak później przeżywał gorszy okres. Przeniósł się do niemieckiego St. Pauli, gdzie zagościł na dłużej, rozgrywając 148 meczów. Niedawno jego umowa z klubem z Hamburga wygasła i pomocnik postanowił wrócić do Polski.

Ponowne przybycie Soboty zostało ogłoszone bardzo nietypowo – Śląsk wykupił w prasie stronę z logiem klubu i napisem „Dzień dobry Wrocławiu, wracam. Waldemar Sobota„. W klubowych social mediach również pojawiły się wskazówki związane z powrotem piłkarza, kibice wykazują wielki entuzjazm i liczą na to, że „Waldek” będzie kluczowym zawodnikiem.

ŚLĄSK ŚCIĄGA POLAKÓW

Waldemar Sobota jest pierwszym zawodnikiem w tym okienku transferowym, którego Śląsk pozyskał spoza polskich klubów. Wcześniej drużyna z Wrocławia zakontraktowała Rafała Makowskiego, Patryka Janasika, Mateusza Praszelika i Michała Szromnika. Piąta ekipa poprzedniego sezonu stawia na ten moment na Polaków. Mamy nadzieję, że podobnie będą postępowały pozostałe kluby Ekstraklasy.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!