US Open 2021: Hurkacz i Świątek grają dalej

Hubert Hurkacz i Iga Świątek wygrali swoje mecze w 1. rundzie US Open 2021 i zagrają w kolejnej już 2 września. Niestety, Kamil Majchrzak i Magda Linette pożegnali się już z turniejem

US Open 2021: Hurkacz pewnie ograł Gierasimowa

Przed rozpoczęciem US Open 2021 pisałem o tym, że Hubert znakomicie czuje się na amerykańskich kortach. Dyspozycja Polaka potwierdziła się w spotkaniu pierwszej rundy. Hubi pewnie ograł Jegora Gierasimowa. Nie ma co tutaj opowiadać o samym meczu, ponieważ były to zawody bardzo szybkie, pewnie wygrane przez Hurkacza.

Spotkanie zostało zakończone w trzech setach na korzyść Polaka. Trwało zaledwie 102 minuty. Ekspresowe tempo, pewne uderzenia, dużo kończących piłek i znakomity serwis. Kapitalny mecz w wykonaniu Huberta Hurkacza. Oby tak dalej!

Hubert Hurkacz – Jegor Gierasimow 6:3, 6:4, 6:3

Popularny Hubi w kolejnej rundzie zmierzy się z Andreasem Seppim, czyli 37-letnim weteranem kortów. Włoch w pierwszej rundzie pokonał faworyzowanego Węgra Martona Fucsovicsa po zaciętym, pięciosetowym boju. Liczymy na kolejne pewne zwycięstwo Huberta i awans do trzeciej rundy, ponieważ Polaka zwyczajnie na to stać i trzeba tego od niego wymagać.

US Open 2021: Świątek nie dała szans kwalifikantce

Iga Świątek była zdecydowaną faworytką w spotkaniu z Jamie Loeb, czyli amerykańską kwalifikantką, która jest obecnie sklasyfikowana dopiero na 194. miejscu w światowym rankingu WTA. Warszawianka od początku pewnie prowadziła spotkanie, jednak Amerykanka postawiła pewne warunki. Na szczęście Świątek od początku potrafiła sobie z nimi poradzić. Już w 4. gemie Polka przełamała rywalkę. Blisko powtórzenia tej sztuki była w 8. gemie, jednak Loeb wtedy się obroniła. Nie zmieniło to jednak faktu, że Iga domknęła pierwszą partię przy własnym podaniu, wygrywając 6:3.

Drugi set był bardzo wyrównany do pewnego momentu. Był nim 7. gem, w którym Polka stworzyła sobie szanse do przełamania i drugą z nich pewnie wykorzystała. Generalnie było to dobre spotkanie w wykonaniu naszej tenisistki, jednak Loeb postawiła się i na korcie nie było widać aż tak dużej różnicy w rankingach obu pań.

Iga Świątek – Jamie Loeb 6:3, 6:4

Iga Świątek w drugiej rundzie zagra z Fioną Ferrą, która jest obecnie sklasyfikowana na 74. miejscu w rankingu i w pierwszej rundzie pokonała Nao Hibino 6:1, 6:4

US Open 2021 będzie 141. edycją tenisowego US Open oraz czwartym i ostatnim turniejem wielkoszlemowym roku. Turniej odbędzie się na odkrytych kortach twardych w USTA Billie Jean King National Tennis Centre w Nowym Jorku. Pula nagród w tym roku wynosi 57 500 000 dolarów, a zwycięzcy w grach singlowych pań i panów zgarną po 2 500 000 dolarów.