Unia Leszno – Włókniarz Częstochowa: Typy, kursy, zapowiedź 12.04 | PGE Ekstraliga

Jan Paździerski

12 kwietnia 2024

PGE Ekstraliga

Przed nami pierwsze mecze nowego sezonu PGE Ekstraligi. W pierwszym meczu nowego sezonu Ekstraligi, Unia Leszno, która zajęła w poprzednim sezonie 6. miejsce, podejmie Włókniarza Częstochowę, brązowego medalistę zeszłorocznych Drużynowych Mistrzostw Polski. Mimo iż Częstochowianie wydają się być aktualnie zespołem silniejszym personalnie, każdy fan czarnego sportu wie, jak kluczowym aspektem jest przewaga własnego toru. Mecz zapowiada się jako emocjonujące starcie dwóch równorzędnych drużyn. Zapraszam na krótką zapowiedź oraz typy w meczu Sparta Wrocław – Motor Lublin.

Unia Leszno – Włókniarz Częstochowa: Typy bukmacherskie

1.80

WYGRANA UNII LESZNO

HANDICAP -14.5

betfan

Głównym celem Unii Leszno będzie zapewnienie sobie miejsca w fazie play-off, co gwarantowałoby stabilność w Ekstralidze oraz możliwość walki o coś więcej na koniec sezonu. Mimo że Leszczynianie mają szansę na awans do play-off, realne trzeba jednak przyznać, że nie są oni aktualnie postrzegani jako ekipa, która miałaby walczyć o najwyższe cele. Przed kilkoma laty Unia Leszno dominowała w Ekstralidze, zdobywając mistrzostwo czterokrotnie z rzędu. Jednakże sytuacja uległa zmianie, a obecnie drużyna ta wydaje się być wystarczająco silna, by utrzymać się w lidze, jednak zdecydowanie za słaba, aby realnie myśleć o zdobyciu kolejnego Mistrzostwa kraju. Włókniarz na papierze wygląda zdecydowanie lepiej, lecz to Unia pojedzie na własnym torze. W tym spotkanie obstawiam jednak zwycięstwo Leszczyńskich Byków.

Unia Leszno – Włókniarz Częstochowa: kursy bukmacherskie

Gospodarze będą chcieli zaprezentować się doskonale przed własną publicznością na własnym torze oraz zainaugurować sezon od zwycięstwa. W tym spotkaniu nie ma faworyta, gdyż każdy nowy sezon w żużlu to wielka niewiadoma. Kurs na ich zwycięstwo to 1.85 Przelicznik na zwycięstwo gości wynosi obecnie 2.25 Remis w tym spotkaniu to kurs 12.00.

Unia Leszno – Włókniarz Częstochowa: online, na żywo

Piątkowy mecz pomiędzy Unią Leszno a Włókniarzem Częstochowa, w ramach 1. kolejki PGE Ekstraligi, odbędzie się 12 kwietnia o 20:00 na Stadionie im. Alfreda  Smoczyka w Lesznie. Spotkanie będzie można obejrzeć na Eleven Sports 1 z polskim komentarzem.

  •  

Autor tekstu

Jan Paździerski

Od dzieciństwa interesuje się sportem, w szczególności piłką nożną, w którą grałem od najmłodszych lat do końca liceum. Interesują mnie głównie sporty drużynowe, lecz bardzo lubię również tenis ziemny jak i stołowy, w które sam regularnie grywam. Na studiach, zainteresowałem się żużlem, dlatego obecnie również na bieżąco śledzę wyniki ligowe jak i starcia w ramach Grand Prix, a sporadycznie wybieram się na mecze poznańskich Skorpionów. Z portalem Sport Betfan związany od 2023 roku.

Najnowsze wpisy