Typy tenisa na dziś – US Open dzień 9. (05.09): Fritz, Tiafoe, Cirstea

Rozpoczęliśmy dwa tygodnie pełne tenisowych emocji, ale przede wszystkim typów właśnie na US Open. Najmocniejsi zawodnicy i zawodniczki będą nam towarzyszyć, aż do samego finału, a razem z nimi codzienne propozycje zakładów. Zapraszam do śledzenia naszych propozycji, które można oczywiście  obstawiać na betfan.pl. Poniżej znajdziecie propozycje na 9. dzień US Open 2023, czyli 05.09.

TYPY TENISOWE DNIA: 5 września

Taylor Fritz – Novak Djokovic (05.09, 19:30)

Taylor wszedł idealnie z formą w tegoroczne US Open i gromi każdego rywala po kolei. Wszystkie cztery poprzednie pojedynki wygrał 3:0, a jego serwis działa znakomicie. Dziś czeka go jedno z największych wyzwań tego roku, jakim jest Novak Djokovic. Serb pokonał Amerykana w ćwierćfinale Cincinnati, tydzień przed rozpoczęciem wielkiego szlema. Wtedy to posłał młodszego tenisistę szybko na deski wygrywając pierwszy set 6:0, w drugim domknął cały mecz 6:4.

Tutaj przede wszystkim dużą rolę gra też wsparcie z trybun. Bez wątpienia Taylor będzie wspierany przez cały stadion, co zmusi Novaka do walki nie tylko z przeciwnikiem, ale i jego fanami. Spodziewam się tutaj znacznie bardziej wyrównanego starcia niż ostatnie. Typuję powyżej 3.5 setów.

1.88

POWYŻEJ 3.5 SETÓW

Sorana Cirstea - Karolina Muchova (05.09, 01:00)

Sporą niespodzianką na tym etapie jest obecność Rumunki, choć ona już nie raz w najważniejszych turniejach potrafiła zaskakiwać. Dziś zagra z Karoliną Muchovą, która gra obecnie jeden z najlepszych sezonów w karierze, o ile nie najlepszy. Mimo wszystko Czeszka miewa problemy na tym turnieju. Co więcej nie miała jeszcze okazji zetknąć się z rywalką z topu, czy chociażby o takich umiejętnościach jak Cirstea.

Sorana nie jest tutaj bez szans. Potrafiła odprawić już Rybakinę, czy Bencic, a obie te rywalki bardzo mocno serwują. To samo czeka ją przeciwko Karolinie, która w wymianach radzi sobie nieco gorzej niż można było się spodziewać. Zaryzykuję w tym pojedynku, że Rumunka wygra seta.

1.69

CIRSTEA WYGRA SETA

Frances Tiafoe - Ben Shelton (06.09, 02:30)

Na zakończenie singlowych zmagań dnia 9. miejscowych kibiców czeka wielkie tenisowe święto. Bowiem zmierzy się w nim dwóch rodaków. Frances Tiafoe, który zawsze odpala swój najlepszy tenis na swojej ziemi i tutaj bezprecedensowo właśnie to pokazuje, a w czterech poprzednich meczach oddał tylko seta. Na przeciw niemu stanie zaledwie 20-letni Shelton, który serwuje znakomicie, a do tego tworzy sobie mocną przewagę swoją lewą ręką.. Panowie nie mieli dotychczas okazji spotkań się razem na korcie, ale i tak wiadomo, że to starcie będzie jednym, wielkim show.

W takim meczu aż niemożliwe jest, by kibic oglądał zaledwie trzy sety. Obaj panowie mają mocne atuty w serwisie i wymianach, a ich forma w tym momencie jest bardzo podobna. Moim zdaniem zobaczymy tutaj co najmniej cztery sety.