Pobierz aplikację betfan na telefon
Typy na sobotnią Ekstraklasę 08.05

W sobotę będziemy świadkami aż trzech spotkań w Ekstraklasie. W tym tekście skupię się na meczu Lechii Gdańsk z Cracovią i podam proponowane przeze mnie typy na ten mecz. 

Lechia Gdańsk – Cracovia (08.05, 17:30) – nasze typy

Proponowane typy z oferty BETFAN:
Zwycięzca – Lechia Gdańsk – kurs 2.17 
Lechia Gdańsk powyżej 1.5 goli – kurs 2.16 

Lechia Gdańsk – Cracovia (08.05, 17:30) – przewidywane składy

Lechia Gdańsk: Kuciak – Fila, Kopacz, Maloca – Ceesay, Biegański, Kubicki, Gajos, Udovicić – Saief, Paixao.
CracoviaHrosso – Rapa, Marquez, Rodin, Rocha – Hanca, Lusiusz, Sadiković, Fiolić, Thiago – Alvarez.

Lechia Gdańsk – Cracovia (08.05, 17:30) – Cracovia się utrzymała, a Lechia nadal jest w grze o 4. miejsce

Cracovia wygrała ostatnie spotkanie z Górnikiem Zabrze 1:0 i dzięki temu utrzymała się w Ekstraklasie na kolejny sezon. Jest to na pewno pozytywna wiadomość, zważając na problemy Pasów w trakcie sezonu i odjęte 5 punktów przez Komisję Ligi. Lechia Gdańsk dalej jest w grze o możliwość gry w eliminacjach do Ligi Konferencji. Przypomnijmy, po zwycięstwie Rakowa Częstochowa w finale Pucharu Polski, wiemy już na pewno, że czwarte miejsce w Ekstraklasie zagwarantuje taką możliwość. Obecnie zespół z Gdańska zajmuje piątą lokatę, jednak ma tylko oczko straty do czwartego Piasta Gliwice.

Uważam, że Lechia wyjdzie na to spotkanie bardzo zmotywowana. Na pewno bardziej niż zespół Michała Probierza, który swój cel na ostatnie kolejki tego sezonu już osiągnął. Poza tym gdańszczanie prezentują ostatnio ciekawy futbol. Widać, że drużyna jest poukładana i ma w swoim składzie kilka indywidualności. Dlatego zdecydowałem się postawić na zwycięstwo Lechii Gdańsk w tym meczu.

Drugim, równie ciekawym typem na to spotkanie, wydaje się zagranie powyżej 1.5 goli gospodarzy. Zauważmy, że Lechia w ostatnich 5 meczach na swoim stadionie pokryła ten over czterokrotnie – tylko raz nie udało się zdobyć przynajmniej 2 bramek, ale było to w spotkaniu z mistrzem Polski Legią Warszawa. Oba typy wiążą się z dominacją i zwycięstwem gospodarzy, ale wydaje mi się, że jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz na to spotkanie i w obu typach widzę spore value.

Mecz Lechia Gdańsk – Cracovia odbędzie się w sobotę 08.05 o godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim w Gdańsku. Transmisja spotkania w Canal + Sport.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!