Pobierz aplikację betfan na telefon
Tour de Pologne 2023: Typy, kursy, zapowiedź, faworyci

Już od 29 lipca fani kolarstwa będą mogli pasjonować się narodowym wyścigiem Tour de Pologne, który posiada kategorię World Tour, czyli najwyższą z możliwych w kalendarzu kolarskim 2023. Dzięki temu do polski zawitają gwiazdy światowego peletonu. Dodatkowo najlepszych zawodników będzie można zobaczyć na poszczególnych etapach TdP 2023, więc kibice z pewnością stworzą świetną atmosferę wokół wyścigu. W gronie zawodników zobaczymy wielu świetnych górali, którzy powinni bić się o końcową żółtą koszulkę naszego narodowego touru. Kto okaże się najlepszy podczas 80. edycji Tour de Pologne 2023? Zapraszamy na zapowiedź Tour de Pologne 2023, a także do zapoznania się z typami oraz kursami na polski wyścig narodowy.

Tour de Pologne 2023: Typy bukmacherskie

Oczywiście każdy fan polskiego kolarstwa marzy, aby narodowy tour wygrywał Polak. W tym roku jest naprawdę bardzo duża szansa na to. Zobaczymy jak po Tour de France zregenerował się Rafał Majka oraz Michał Kwiatkowski, jednak ja jestem dobrej myśli. Oczywiście trasa tegorocznego TdP bardziej będzie sprzyjać zawodnikowi INEOS-u – krótkie wzniesienia + czasówka to coś co może niewątpliwie dać Polakowi wygraną w Tour de Pologne. Oczywiście wielkie zagrożenie będzie ze strony Almeidy, Fossa czy choćby Wildera, jednak drużyna INEOS przyjechała z tak mocną drużyną, a Michał Kwiatkowski jest w tak dobrej formie, że wierzę, że Polak wygra tegoroczny Tour de Pologne. Stawiam na wygraną Kwiatkowskiego po kursie 8.00 w ofercie bukmachera Betfan.

Tour de Pologne 2023 kursy bukmacherskie

Faworytami do wygrania Tour de Pologne 2023 jest Portugalczyk Jao Almeida (kurs 4.00). Za jego plecami został uplasowany Polak Michał Kwiatkowski (kurs 8.00), a podium w plasowaniach zamyka kolega drużynowy Kwiatka Arensman (kurs 9.00). Na dalszych pozycjach znów możemy znaleźć kolarzy INEOS Grenadiers – Geraint Thomas (kurs 9.50), kolejno Tobias Foss (kurs 10.00), Brandon McNulty (kurs 12.00). Co ciekawe na Rafała Majkę kurs zosta ustawiony na bardzo wysokim poziomie 25.00. Może to być jednak spowodowane tym, że Polak przejechał trudne Tour de France, a jako że tutaj faworytem do wygrania całego wyścigu jest Almeida to znowu Polak może odgrywać rolę pomocnika. Oczywiście takiego scenariusza byśmy nie chcieli, albowiem Polak jedzie w narodowym wyścigu, natomiast jeżeli Portugalczyk będzie czuł się lepiej na którymś z górskich etapów z pewnością Rafał będzie oddelegowany mu do pomocy.

Tour de Pologne 2023 faworyci

Dość niespodziewanie, ale oczywiście ze swoimi argumentami głównym faworytem do wygrania Tour de Pologne 2023 jest Portugalczyk Jao Almeida. Zobaczymy czy da radę sobie z krótkimi podjazdami, albowiem z pewnością na długich przełęczach byłby murowanym faworytem tak na dynamicznych 3-5 kilometrowych ściankach właśnie może to Michał Kwiatkowski ze świetną formą pod Tour de France zagrozi Portugalczykowi. Dodatkowo warto zwrócić także uwagę na Tobiasa Fossa, który będzie miał wolną rękę z ekipie Jumbo Visma i z pewnością będzie chciał również wykręcić bardzo dobry wynik.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!