Otwórz konto
menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Stolarczyk zastąpi Michniewicza. Jednak nie Magiera?

dodano: 14 Października 2020, autor: Agnieszka Sermak

Maciej Stolarczyk, były piłkarz oraz trener Wisły Kraków oraz do tej pory selekcjoner kadry młodzieżowej U-17, ma wkrótce zastąpić Czesława Michniewicza w roli trenera U-21.

STOLARCZYK DO U-21

Zremisowany mecz z Bułgarią był ostatnim spotkaniem Czesława Michniewicza w roli selekcjonera kadry U-21. Teraz skupi się on na pracy w Legii Warszawa, a stery w młodzieżowej reprezentacji przejmie inny trener. Najprawdopodobniej na to stanowisko wstąpi Maciej Stolarczyk. W Polskim Związku Piłki nożnej po raz pierwszy pojawił się w 2014 roku, będąc najpierw asystentem Miłosza Stępińskiego w kadrze U-20, a później samodzielnie prowadząc ten zespół. Potem odszedł do Pogoni Szczecin, gdzie pełnił funkcję dyrektora sportowego, a następnie po latach wrócił do „Białej Gwiazdy”. Po czasie spędzonym w Krakowie w roli pierwszego trenera Wisły, PZPN w lutym ogłosił, że od marca przejmie on kadrę U-19, a Jacek Magiera U-17. Ostatecznie stało się jednak na odwrót.

CO Z MAGIERĄ?

Naturalną koleją rzeczy wydawało się awansowanie Magiery na selekcjonera kadry U-21, a Stolarczyka na U-19. Tutaj jednak również możliwe, że dojdzie do mniej spodziewanej decyzji. Jak na antenie TVP zapowiedział Krzysztof Stanowski, kadrę U-21 ma przejąć były piłkarz Wisły. Nie wskazano przyczyn takiej decyzji. W związku z tym wszystko wskazuje na to, że Magiera pozostanie selekcjonerem U-19.

Maciej Stolarczyk zadebiutuje w roli trenera U-21 w meczu z Łotwą, który odbędzie się 17 listopada.

Agnieszka Sermak Agnieszka Sermak

Na co dzień studentka stawiająca pierwsze kroki w branży prawnej, po godzinach fanka sportu - w szczególności piłki nożnej. Wieloletnia kibicka Wisły Kraków i aktywna działaczka stowarzyszenia Socios. Obsesja na punkcie Ekstraklasy i Premier League!

INNE NEWSY
Typowanie/

MATCHDAY BOOST: Leicester - Newcastle 07.05

W piątkowy wieczór będziemy świadkami ciekawego starcia w Premier League Leicester, będące w kapitalnej formie, zmierzy się na własnym stadionie z Newcastle, a my podwyższamy kurs na...
Piłka nożna/

Francuska gwiazda - Kylian Mbappe

W dzisiejszym artykule skupimy się na postaci francuskiego napastnika - Kyliana Mbappe Na ile jest wyceniany Skąd trafił do PSG Czy jest możliwe, żeby Francuz pobił rekordy Messiego i Ronaldo...