Pobierz aplikację betfan na telefon
Stolarczyk zastąpi Michniewicza. Jednak nie Magiera?

Maciej Stolarczyk, były piłkarz oraz trener Wisły Kraków oraz do tej pory selekcjoner kadry młodzieżowej U-17, ma wkrótce zastąpić Czesława Michniewicza w roli trenera U-21.

STOLARCZYK DO U-21

Zremisowany mecz z Bułgarią był ostatnim spotkaniem Czesława Michniewicza w roli selekcjonera kadry U-21. Teraz skupi się on na pracy w Legii Warszawa, a stery w młodzieżowej reprezentacji przejmie inny trener. Najprawdopodobniej na to stanowisko wstąpi Maciej Stolarczyk. W Polskim Związku Piłki nożnej po raz pierwszy pojawił się w 2014 roku, będąc najpierw asystentem Miłosza Stępińskiego w kadrze U-20, a później samodzielnie prowadząc ten zespół. Potem odszedł do Pogoni Szczecin, gdzie pełnił funkcję dyrektora sportowego, a następnie po latach wrócił do „Białej Gwiazdy”. Po czasie spędzonym w Krakowie w roli pierwszego trenera Wisły, PZPN w lutym ogłosił, że od marca przejmie on kadrę U-19, a Jacek Magiera U-17. Ostatecznie stało się jednak na odwrót.

CO Z MAGIERĄ?

Naturalną koleją rzeczy wydawało się awansowanie Magiery na selekcjonera kadry U-21, a Stolarczyka na U-19. Tutaj jednak również możliwe, że dojdzie do mniej spodziewanej decyzji. Jak na antenie TVP zapowiedział Krzysztof Stanowski, kadrę U-21 ma przejąć były piłkarz Wisły. Nie wskazano przyczyn takiej decyzji. W związku z tym wszystko wskazuje na to, że Magiera pozostanie selekcjonerem U-19.

Maciej Stolarczyk zadebiutuje w roli trenera U-21 w meczu z Łotwą, który odbędzie się 17 listopada.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!