Pobierz aplikację betfan na telefon
Speedway of Nations 2022: zapowiedź i typ na finał
Speedway of Nations 2022 w sobotę rozegra finałowe starcie o tytuł najlepszej żużlowej reprezentacji na świcie. Półfinały wyłoniły sześć drużyn, które dołączyły do gospodarzy, czyli Duńczyków. Łącznie w finale zaprezentuje się siedem ekip. Półfinały były trudne dla zeszłorocznych mistrzów i wicemistrzów. Wielka Brytania i Polska dostały się do finału dopiero w barażach. Finał zapowiada się niezwykle emocjonująco, a Polska mimo słabszego wyniku w półfinale, jest w ścisłym gronie faworytów do triumfów. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Speedway of Nations 2022: zapowiedź


Speedway of Nations w 2018 roku zastąpiło Drużynowy Puchar Świata. Zmieniono zasady turnieju i urozmaicono te rozgrywki. Polska w Drużynowym Pucharze Świata odnosiła wiele sukcesów. Polacy aż osiem razy sięgali po tytuł mistrzów świata w 17 rozegranych edycjach. Od kiedy rozgrywki zmieniono na Speedway of Nations biało-czerwonym jeszcze nie udało się zająć pierwszego miejsca. Pierwszą edycję zakończyli na trzecim miejscu, a z trzech kolejnych wywozili srebrne medale. Polska to jedyny zespół, który stawał na podium w każdej edycji tych rozgrywek. Najwięcej zwycięstw mają Rosjanie, którzy triumfowali 3 razy w 4 rozgrywanych edycjach. Jednak w związku z inwazją tego kraju na Ukrainę zostali wykluczeni z rozgrywek. Rok temu triumfowała Wielka Brytania przed Polską, a brąz zdobyli Duńczycy.

W finale tegorocznych zawodów powalczy 7 zespołów, a będą to: Dania (gospodarz turnieju), Australia (zwycięzca 1. półfinału), Finlandia (drugie miejsce w 1. półfinale), Polska (3. miejsce, wygrany baraż z Niemcami), Szwecja (zwycięzca 2. półfinału), Czechy (drugie miejsce w 2. półfinale), Wielka Brytania (3. miejsce, wygrany baraż z Francją).

Speedway of Nations 2022: start Polaków w półfinale


Polacy bardzo udanie rozpoczęli zmagania w półfinale, ale później roztrwonili całą przewagę. Polskę reprezentowało trio: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Patryk Dudek. Rywalami Polaków w 1. półfinale były: Australia, Finlandia, Łotwa, Stany Zjednoczone, Niemcy i Ukraina. W rozgrywkach Speedway of Nations inaczej przyznawane są punkty w poszczególnych biegach. Zwycięzca otrzymuje 4 oczka, zawodnik z drugiego miejsca 3, zawodnik z trzeciego 2, a ostatni żużlowiec 0. Eliminuje to, więc remisy i rozgrywka jest bardziej emocjonująca.

Polacy zmagania rozpoczęli od wygranej 5:4 z Niemcami. Cały bieg wygrał Kai Huckenberg, ale drugie i trzecie miejsce zajęli Polacy, więc okazali się lepsi od zachodnich sąsiadów. Następnie łatwo pokonali USA 7:2 i znajdowali się na uprzywilejowanej pozycji. W obu tych biegach Polskę reprezentowała para Zmarzlik-Janowski.

W trzecim pojedynku swoją szansę otrzymał Patryk Dudek i wywiązał się znakomicie z tego zadania. Wygrał bieg, a drugie miejsce zajął Zmarzlik i Polska pokonała Łotwę 7:2. Niespodzianka miała miejsce w kolejnym pojedynku. Odpoczywającego Zmarzlika zastąpił Maciej Janowski i pierwszy raz oglądaliśmy duet Dudek-Janowski. Patryk ponownie nie zawiódł i zajął pierwsze miejsce, ale Maciej nie dał rady Fin i ostatecznie Polacy przegrali ważny pojedynek 4:5. Sytuacja stała się bardzo zła po kolejnym starcie. Polska przegrała 3:6 z Australią i straciła pozycję lidera. Wyprzedzili ich właśnie Australijczycy i Finowie. Nasi żużlowcy zawiedli też w pojedynku z Ukrainą, która była dostarczycielem punktów. Wygrali zaledwie 5:4 i stracili szansę na bezpośredni awans.

Całe szczęście dla Polski w Speedway of Nations awans do finału wywalczają trzy, a nie dwa najlepsze zespoły, więc Polacy walczyli w barażach o awans. Ich rywalami byli Niemcy, których pokonali na inaugurację 5:4. Para Dudek-Zmarzlik nie zawiodła i pewnie pokonała rywali 7:2. Bieg wygrał Dudek, a za jego plecami przyjechał Zmarzlik.

Speedway of Nations 2022: typ

2.85

WYGRANA POLSKA

betfan

  Mimo gorszego występu w półfinale Polacy wciąż są w gronie ścisłych faworytów do zdobycia tytułu. Polacy zapoznali się bardziej z torem i wydaje się, że w finale będą w stanie powalczyć nie tylko o medal, ale i zwycięstwo. Tercet Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek i Maciej Janowski to gwarancja żużla na najwyższym poziomie.

Speedway of Nations 2022: transmisja

Finał Speedway of Nations w tym rok rozgrywany jest w Danii na torze w Vojens. Zawody rozpoczną się w sobotę 30 lipca o godzinie 19. Transmisja będzie dostępna na kanale Eurosport Extra w Playerze. Studio przed starem finału rozpocznie się o 18:30.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!