Pobierz aplikację betfan na telefon
Speedway Grand Prix: Warszawa

Nadszedł czas na drugą rundę Speedway Grand Prix 2023, która odbędzie się po raz pierwszy w tym sezonie w Polsce. Zawodnicy będą rywalizować na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Po pierwszej rundzie SGP 2023 liderem klasyfikacji generalnej jest Bartosz Zmarzlik – trzykrotny indywidualny mistrz świata i obrońca tytułu. Zdobył on pierwsze miejsce w chorwackim Goricanie, pokonując w finale Brytyjczyka Roberta Lamberta i Szweda Fredrika Lindgrena. Po zwycięstwie w poprzednim cyklu Speedway Grand Prix, fani „czarnego sportu” z niecierpliwością oczekują kolejnych emocjonujących zmagań.

W Grand Prix w Warszawie zobaczymy mniej polskich zawodników niż w poprzednim sezonie. Dominik Kubera, który zaliczył upadek w kwalifikacjach, nie pojedzie w tym turnieju. W obsadzie SGP 2023 znajdą się jednak tacy zawodnicy jak Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Patryk Dudek. W poprzednim sezonie z Polski startował również Paweł Przedpełski, ale zajął ostatnie miejsce i nie zakwalifikował się do elity.

W walce o medale IMŚ 2023 mogą liczyć się zarówno Zmarzlik, Janowski, jak i Dudek. Wszyscy posiadają duże doświadczenie związane ze startami w PGE Ekstralidze czy na arenach międzynarodowych i powinni osiągać bardzo dobre wyniki. Przed Zmarzlikiem ciężkie wyzwanie, ponieważ z tyłu głowy ciąży na nim presja obrońcy tytułu. Fani na pewno wierzą, że uda mu się to zrobić, gdyż udowadniał to już niejednokrotnie, a cykl rozpoczął od zwycięstwa.

W gronie faworytów znajdują się również medalistów Grand Prix z 2022 roku: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Leon Madsen. Bardzo dobry wynik może osiągnąć również Patryk Dudek. Na podium może stanąć również Robert Lambert, Daniel Bewley czy Mikkel Michelsen, którzy posiadają spory potencjał. Podobnie jak Fredrik Lindgren czy Tai Woffinden.

 SGP 2023: terminarz cyklu

 • Grand Prix Chorwacji – Donji Kraljevec (29 kwietnia 2023 roku) – Bartosz Zmarzlik
 • Grand Prix Polski – Warszawa (13 maja 2023 roku)
 • Grand Prix Czech – Praga (3 czerwca 2023 roku)
 • Grand Prix Niemiec – Teterow (10 czerwca 2023 roku)
 • Grand Prix Polski – Gorzów Wlkp. (24 czerwca 2023 roku)
 • Grand Prix Szwecji – Malilla (15 lipca 2023 roku)
 • Grand Prix Łotwy – Ryga (12 sierpnia 2023 roku)*
 • Grand Prix Wielkiej Brytanii – Cardiff (2 września 2023 roku)
 • Grand Prix Danii – Vojens (16 września 2023 roku)
 • Grand Prix Polski – Toruń (30 września 2023 roku)

Można już sobie zapisać kluczowe daty w kontekście kolejnej batalii o tytuł mistrza świata. Wiadomo, że po raz kolejny zmagania toczyć się będą w Polsce. Kolejne 2 cykle zaplanowano na 24 czerwca w Gorzowie oraz 30 września w Toruniu. W harmonogramie pojawiła się jedna nowa lokalizacja. Chodzi oczywiście o Rygę. Zmagania mają zawitać do Łotwy w dniu 12 sierpnia 2023 roku.

 SGP 2023: lista polskich uczestników

 • Bartosz Zmarzlik #95 (Polska) – trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata. Po ten sukces sięgnął między innymi w 2022 roku. Niewątpliwie ma on ogromny potencjał i jest jednym z najlepszych polskich żużlowców w historii.
 • Maciej Janowski #71 (Polska) – w 2022 roku sięgnął po brązowy medal w cyklu Grand Prix. Lepsze starty przeplatał słabszymi. Trochę brakowało stabilizacji.
 • Patryk Dudek #692 (Polska) – on zdobył w 2022 roku 102 punkty (o cztery mniej od Janowskiego), ale na torze utrzymania w cyklu sobie nie zapewnił. Organizatorzy zdecydowali się jednak na to, by przyznać mu stałą dziką kartę. Bez wątpienia na nią zasłużył.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!