Pobierz aplikację betfan na telefon
Skoki narciarskie – PŚ w Titisee-Neustadt. Zapowiedź i typy 11.12

W niedzielę o 15:45 rozpocznie się drugi konkurs Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Przypomnijmy, że liderem klasyfikacji generalnej jest dotąd Dawid Kubacki. Polak ma 34 punkty przewagi nad Anze Laniskiem. Czy podobnie jak w piątek, uda mu się uplasować na podium? Sprawdź zapowiedź i typy niedzielnego konkursu w Titisee-Neustadt. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Titisee-Neustadt (11.12 15:45) – zapowiedź

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Pierwszy konkurs rozegrano w piątek. Pierwsza sesja nie poszła po myśli Polaków. Z rywalizacji odpadli bowiem Pilch, Stoch i Jakub Wolny. Do czołowej trzydziestki dostali się za to Zniszczoł, Wąsek, a w czołowej dziesiątce byli Żyła (9 miejsce) i Kubacki (5 miejsce). W drugiej serii najlepsza dwójka naszych skoczków poprawiła swoje lokaty. Piotr Żyła po skoku na 136 metr uplasował się na szóstej lokacie. Konkurs prawie wygrał Dawid Kubacki. Lider klasyfikacji generalnej odpalił prawdziwą rakietę i skoczył aż na 144 metr. Przegrał jednak 0 1,3 punktu z Anze Laniskiem.

O której niedzielny konkurs skoków narciarskich?

Tuż przed niedzielnym konkurs rozegrane zostaną kwalifikacje. O 14:30 zawodnicy spróbują dostać się do zawodów, choć dla większości będzie to tylko formalność. Pierwszą serię konkursu Pucharu Świata zaplanowano za to na 15:45.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Titisee-Neustadt (11.12 15:45) – sytuacja w klasyfikacji generalnej

Liderem Pucharu Świata jest Dawid Kubacki. Polak ma na swoim koncie 370 punktów. Po piątkowym konkursie, nieznacznie zbliżył się do niego Anze Lanisek. Zwycięzca piątkowego konkursu, traci do naszego skoczka 34 punkty. Na piątej lokacie plasuje się Piotr Żyła, który ma 222 punkty. Dopiero 24. jest kolejny Polak. Na tej lokacie uplasował się Kamil Stoch, dla którego początek sezonu jest bardzo trudny. Wielokrotny mistrz olimpijski zdobył do tej pory 58 punktów, czyli o sześć więcej od 26. w klasyfikacji generalnej Pawła Wąska.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Titisee-Neustadt (11.12 15:45) – typy

Dawid Kubacki w TOP 3

Forma Dawida Kubackiego w tym sezonie jest godna podziwu. Lider klasyfikacji generalnej wygrał dwa konkursy w Wiśle, a następnie uplasował się na 4, 6 i 2 lokacie. Gdy Dawid dobrze wyjdzie z progu i obierze optymalną parabolę lotu, to mało kto może się z nim równać. Stawiam zatem, że lider klasyfikacji generalnej uplasuje się na podium.

Halvor Egner Granerud vs Stefan Kraft

Halvor Egner Granerud dobrze spisuje się w tym sezonie. Czwarta pozycja w Pucharze Świata spowodowana jest tym, że Norweg został zdyskwalifikowany podczas jednego z konkursów w Ruce. Stefan Kraft jest co prawda na trzeciej lokacie w generalce, ale w piątkowym konkursie spisał się gorzej od Norwega. Stawiam zatem na zwycięstwo Halvora Egnera Graneruda w tej parze.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Titisee-Neustadt (11.12 15:45) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w Titisee-Neustadt rozpocznie się o 15:45. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN Eurosport 1.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!