Pobierz aplikację betfan na telefon
Skoki narciarskie – PŚ w Ruce. Zapowiedź i typy – 26.11
Przed nami drugi konkurs indywidualny podczas inaugurującego weekendu. Pierwsza rywalizacja w Ruce była bardzo rozczarowująca dla Polaków, w drugiej serii był tylko Dawid Kubacki, który uplasował się dopiero na 21. pozycji. Na ten weekend zostało zgłoszonych pięciu naszych reprezentantów i miejmy nadzieję, że w niedzielę zobaczymy lepsze skoki w ich wykonaniu. W przeszłości Puchar Świata nasi reprezentanci zaczynali z wysokiego C. Sprawdź zapowiedź i typy sobotniego konkursu indywidualnego w Ruce.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Ruce (26.11, 16:15) – zapowiedź

Za nami pierwszy konkurs indywidualnych Pucharu Świata w skokach w tym sezonie. Rywalizację zdominował Stefan Kraft, który potwierdził znakomitą dyspozycję. Wygrał z przewagą 10.6 punktu. Dobrze zaprezentowali się też Niemcy, którzy mieli trzech zawodników w pierwszej czwórce. Drugi był Paschke, a podium uzupełnił Leyhe. Martwić może i powinna dyspozycja Polaków. Co prawda trener kadry zapowiadał, że optymalna forma przyjdzie nieco później, ale tak słabego konkursu w wykonaniu naszych reprezentantów dawno nie było. Do drugiej serii dostał się jedynie Dawid Kubacki, który finalnie zajął tylko 21. pozycję. 30 był Żyła (dyskwalifikacja Zografskiego), 31 Zniszczoł, 33 Paweł Wąsek i dopiero 42 Kamil Stoch. Ruka jest niezdobyta przez Polaków i na ten moment chyba tak pozostanie. Nasi reprezentanci jeszcze nigdy nie wygrali konkursu na tej skoczni.

O której niedzielny konkurs skoków narciarskich?

W niedzielę odbędzie się pierwszy konkurs Pucharu Świata w tym sezonie. Skoczkowie będą rywalizować na fińskiej Ruce. Zawody rozpoczną się o 16:15. Kwalifikacje odbędą się chwilę wcześniej i są zaplanowane na 14:50.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Ruce (26.11, 16:15) – wyniki w sezonie 2022/2023

W poprzednim sezonie odbyły się dwa konkursy na skoczni w Ruce. W pierwszym triumfował Anze Lanisek, na drugim miejscu był Stefan Kraft, a trzeci Piotr Żyła. W niedzielnych zawodach mieliśmy dwóch zwycięzców. Kraft i Granerud uzyskali ten sam wynik, a trzeci był Naoki Nakamura.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Ruce (25.11, 16:15) – typy

2.15

PIUS PASCHKE

W TOP 6

betfan

W typie na niedzielny konkurs Pucharu Świata w Ruce postanowiłem przyjrzeć się Piusowi Paschke. Niemcy prezentują znakomitą formę na początku sezonu. W sobotę bardzo dobrze zaprezentował się wspomniany Paschke. Niemiec był drugi i jako jeden z niewielu oddawał dwa skoki na powyżej 140 metrów. Jedynie w kwalifikacjach oddał nieco słabszy skok, ale najlepszą formę trzeba zachować na konkurs i tak też zrobił doświadczony skoczek. Stawiam na to, że zakończy rywalizację w TOP 6.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Ruce (25.11, 16:15) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w Ruce rozpocznie się o 16:15, a tuż przed nim odbędą się kwalifikacje. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN, Eurosport 1 i Playerze.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!