Skoki narciarskie – PŚ w Ruce. Zapowiedź i typy – 25.11

Patryk Śliwiński

25 listopada 2023

Skoki narciarskie

Przed nami inauguracja sezonu w skokach narciarskich. Tym razem skoczkowie zaczną rywalizację w Ruce, a nie jak przed rokiem w Wiśle. Do konkursu zostało zgłoszonych pięciu naszych reprezentantów i wszyscy przeszli kwalifikacje, w których brało udział 58 zawodników. W przeszłości Puchar Świata nasi reprezentanci zaczynali z wysokiego C. Jak będzie tym razem? Sprawdź zapowiedź i typy sobotniego konkursu indywidualnego w Ruce.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Ruce (25.11, 16:15) – zapowiedź

W sobotę odbędzie się pierwszy indywidualny konkurs w tym sezonie w skokach narciarskich. O punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata powalczy pięciu Polaków, którzy  w komplecie zakwalifikowali się do konkursu. Jest to pozytywna wiadomość, ale martwić może już styl w jaki tego dokonali. Najlepszy z Polaków w piątkowych kwalifikacjach w Ruce był Piotr Żyła. Polak uplasował się na 29. pozycji. Zniszczoł był 31, Stoch 35, Kubacki 39, a Paweł Wąsek dopiero 46. Kwalifikacje wygrał Andreas Wellinger, który doleciał do 144 metra i wygrał z przewagą 2.3 punktu. Ich przebieg pokazał, że reprezentacja Niemiec przygotowała się bardzo porządnie na ten sezon. Podium w kwalifikacjach uzupełnili Deschwanden i Leyhe. Polak jeszcze nigdy nie wygrał w Ruce i patrząc na przebieg piątkowy kwalifikacji, trudno będzie zmienić tę serię. Reprezentanci naszego kraju zdobyli dziesięć medali na tym obiekcie – 5 srebrnych i 5 brązowych.

O której sobotni konkurs skoków narciarskich?

W sobotę odbędzie się pierwszy konkurs Pucharu Świata w tym sezonie. Skoczkowie będą rywalizować na fińskiej Ruce. Zawody rozpoczną się o 16:15.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Ruce (25.11, 16:15) – wyniki w sezonie 2022/2023

W poprzednim sezonie odbyły się dwa konkursy na skoczni w Ruce. W pierwszym triumfował Anze Lanisek, na drugim miejscu był Stefan Kraft, a trzeci Piotr Żyła. W niedzielnych zawodach mieliśmy dwóch zwycięzców. Kraft i Granerud uzyskali ten sam wynik, a trzeci był Naoki Nakamura.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Ruce (25.11, 16:15) – typy

2.40

GRANERUD WYGRA

Z KRAFTEM

betfan

W typie na sobotni konkurs Pucharu Świata w Ruce postanowiłem przyjrzeć się rywalizacji między najlepszymi skoczkami poprzedniego sezonu, czyli Halvorem Egnerem Granerudem i Stefanem Kraftem. Norweg zdominował zeszłoroczną kampanię i z dużą przewagą triumfował w Pucharze Świata. Jak obaj panowie rozpoczęli zmagania w Ruce? Dopiero na 19. pozycji uplasował się Granerud. Norweg oddał skok na odległość 128 metrów. Bliżej o metr wylądował za to Stefan Kraft – jego największy rywal w tym sezonie zdobyciu Kryształowej Kuli według notowań bukmacherów. Granerud uplasował się na 19. pozycji, a Stefan Kraft na 21. Przewaga Norwega była nieznaczna, ponieważ triumfował o 3.2 punktu. Biorąc pod uwagę dyspozycję Graneruda w poprzednim sezonie, stawiam na to, że pokona Stefana Krafta.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Ruce (25.11, 16:15) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Sobotni konkurs Pucharu Świata w Ruce rozpocznie się o 16:15. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN, Eurosport 1 i Playerze.

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy