Pobierz aplikację betfan na telefon
Skoki narciarskie – PŚ w Bad Mittendor. Zapowiedź i typy – 28.01
Po trzydniowych zmaganiach w Sapporo, skoczkowie wrócili do Europy. W sobotę odbędzie się pierwszy konkurs w tym sezonie na skoczni mamuciej. Odbędzie się na austriackiej skoczni Kulm w Bad Mittendorf, która niedawno została przebudowana. W kwalifikacjach najlepszym z Polaków okazał się Dawid Kubacki. Lider Pucharu Świata uplasował się na czwartej pozycji. Sprawdź zapowiedź i typy sobotniego konkursu.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Bad Mittendorf (28.01, 14:15) – zapowiedź

W poprzedni weekend odbyły się aż trzy konkursy w Sapporo. Dobrą dyspozycję przed własną publicznością odnalazł Ryoyu Kobayashi. Wygrał on bowiem aż dwa konkursy. Wyjazdu do Japonii nie będzie zbyt dobrze wspominał Dawid Kubacki. Polak ani razu nie zwyciężył, a stratę w klasyfikacji generalnej zmniejszył Halvor Egner Granerud. Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni traci do Kubacki już tylko 48 punktów.

Rywalizacja przeniesie się teraz na skocznię mamucią. Będzie to pierwszy konkurs takiego typu w tym sezonie. Rekord przebudowanej skoczni Kulm wynosi aż 244 metry, a ustanowił go Peter Prevc. Piątkowe kwalfikacje nieco zdradziły nam, kto dobrze radzi sobie na większych obiektach. Wygrał je Stefan Kraft, który będzie jednym z głównych faworytów do zwycięstwa. Austriak uzyskał tylko dwa punkty więcej niż Andreas Wellinger. Trzeci był Halvor Egner Granerud. Najlepszy z Polaków – Dawid Kubacki, osiągnął czwarty rezultat. W czołowej dziesiątce uplasował się Piotr Żyła. Kwalifikacje zakończył na ósmej lokacie. Czternasty był Kamil Stoch, 26. Olek Zniszczoł, a 40 Jakub Wolny.

O której sobotni konkurs skoków narciarskich?

W sobotę odbędzie się kolejny konkurs indywidualny Pucharu Świata w tym sezonie. Skoczkowie będą rywalizować na skoczni Kulm. Zawody na austriackim obiekcie rozpoczną się o 14:15.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Bad Mittendorf (28.01, 14:15) – typy

2.85

WYGRANA KRAFTA

betfan

W Bad Mittendorf bardzo dobrze czuje Stefan Kraft. Austriak od kilku sezonów pokazuje się z przyzwoitej strony i utrzymuje wysoką dyspozycję. Wygrał piątkowe kwalifikacje i moim zdaniem, ma bardzo duże szanse na zwycięstwo. Przed rokiem wygrał jeden z konkursów, a także uplasował się na trzecim stopniu podium. Będzie skakał przed własną publicznością, co będzie dla niego dodatkową motywacją. Strata w Pucharze Świata do Dawida Kubackijego wynosi ponad 350 punktów, ale może pokusić się o wygranie małej kryształowej kuli, gdyż jest bardzo dobrym lotnikiem.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Bad Mittendorf (22.01, 2:00) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Sobotni konkurs Pucharu Świata w Austrii na skoczni Kulm rozpocznie się o 14:15. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN Eurosport 1.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!