Skoki narciarskie PŚ w Szczyrku. Zapowiedź i typy 17.01

Patryk Śliwiński

17 stycznia 2024

Skoki narciarskie
W miniony piątek oficjalnie rozpoczął się PolSKI Turniej. Za nami dwa konkursy w Wiśle, który potwierdziły problemy polskiej kadry. W konkursie duetów byliśmy na szóstej pozycji, a najlepszy z Polaków w konkursie indywidualnym był Żyła, który uplasował się na 14. pozycji. W Szczyrku odbędzie się tylko jeden konkurs indywidualny, a następnie rywalizacji zostanie przeniesiona do Zakopanego. Sprawdź zapowiedź i typy na środowy konkurs indywidualny w Szczyrku w ramach PolSKIego Turnieju.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Szczyrku (17.01, 17:30) – zapowiedź

W środę odbędzie się konkurs indywidualny w skokach narciarskich. Będą to już trzecie zmagania podczas PolSKIego Turnieju. Niestety nasza kadra jest dopiero na szóstym miejscu w cyklu. Przed rywalizacją w Zakopanym czeka nas środowy konkurs w Szczyrku. Wszystkim Polakom udało się zakwalifikować, co w tym sezonie nie jest takie oczywiste. W konkursie zobaczymy zatem Wąska, Zniszczoła, Stocha, Żyłę i Kubackiego. Kwalifikacje wygrał będący w znakomitej dyspozycji Ryoyu Kobayashi. Japończyk goni Krafta w klasyfikacji generalnej, ale Austriak ma wciąż bezpieczną przewagę. PolSKI Turniej to cykl, który odbywa się na skoczniach w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem. Zwycięska reprezentacja otrzyma 50 tysięcy euro. W trakcie konkursów czy kwalifikacji, do klasyfikacji końcowej będą wliczane próby dwóch najlepszych skoczków z danej nacji.

O której konkurs skoków narciarskich w Szczyrku?

W środę odbędzie się konkurs indywidualny w tym sezonie. Skoczkowie będą rywalizować w Szczyrku. Zawody rozpoczną się o 17:30. Przypomnijmy, że dwóch najlepszych skoczków z danego kraju, zbiera punkty do klasyfikacji końcowej PolSKIego Turnieju.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Szczyrku (17.01, 17:30) – gdzie obstawiać? Typy

Jednym z najlepszych bukmacherów do obstawiania skoków narciarskich jest BETFAN. Oferuje szereg zdarzeń, takich jak H2H, trójki, zakłady na Polaków albo standardowe zakłady na końcowe pozycje skoczków. W ofercie na konkretne zawody można znaleźć nawet ponad 100 zdarzeń do obstawienia.

2.40

ZNISZCZOŁ WYGRA

ZE STOCHEM

betfan

W typie na środowy konkurs w Szczyrku postanowiłem przyjrzeć się rywalizacji wewnątrz naszej kadry. W wysokiej dyspozycji jest Aleksander Zniszczoł, który punktował w czterech konkursach PŚ z rzędu. Wydawało się, że rosnąca jest też dyspozycja Kamila Stoch, ale nasz wielokrotny mistrz olimpijski nie spisuje się najlepiej podczas PolSKIego Turnieju. W poprzednim konkursie w Wiśle był dopiero na 32. lokacie, a Olek zajął 20. miejsce. Stawiam więc, że Zniszczoł uplasuje się przed Stochem.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Szczyrku (17.01, 17:30) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Środowy konkurs indywidualny w Szczyrku rozpocznie się o 17:30. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1 i Playerze.

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy