Pobierz aplikację betfan na telefon
Skoki narciarskie – PŚ Engelberg. Zapowiedź i typy – 17.12
W niedzielę odbędzie się drugi konkurs w szwajcarskim Engelbergu. W sobotę po raz pierwszy w karierze triumfował Pius Paschke. Ze słabej strony pokazali się za to po raz kolejny Polacy. Po dobrych kwalifikacjach przyszedł czas na słaby konkurs i nie mieliśmy żadnego naszego reprezentanta w TOP 20, a tylko dwóch było w czołowej trzydziestce. Byli nimi Kamil Stoch i Piotr Żyła. Miejmy nadzieję, że drugie zmagania przyniosą lepsze wyniki Polaków. Sprawdź zapowiedź i typy niedzielnego konkursu indywidualnego w Engelbergu.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Engelbergu (17.12, 16:00) – zapowiedź

Od kilku sezonów początki kampanii nie były dla Polaków udane. Wyniki nie były zbyt dobre, ale pojedyncze skoki mogły rozbudzić apetyty na lepsze wyniki. Sprawdza się jednak w tym przypadku przysłowie, że jedna jaskółka wiosny nie czyni i koniec końców żaden z naszych reprezentantów nie odegrał jeszcze istotnej roli w żadnym konkursie. Po udanych piątkowych kwalifikacjach mogliśmy liczyć na najlepsze pozycje Polaków w tym sezonie. Do drugiej serii awansowali jednak tylko Kamil Stoch i Piotr Żyła, Byli oni poza czołową dwudziestką. Kamil Stoch był 21, a Piotr Żyła 22. Lider klasyfikacji generalnej – Stefan Kraft, uplasował się na trzeciej lokacie, a konkurs wygrał Pius Paschke. Dla Niemca była to pierwsza wygrana w karierze. Engelberg jest skocznią lubianą szczególnie przez Kamila Stoch. Polak wielokrotnie stawał tutaj na podium. Nasz trzykrotny mistrz olimpijski nie startował w Pucharze Świata w poprzedni weekend, a czas poświęcił na spokojny trening. W sobotę punktował, ale nie są to wciąż satysfakcjonujące wyniki.

O której niedzielny konkurs skoków narciarskich?

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs Pucharu Świata w Engelbergu. Skoczkowie będą rywalizować na skoczni o rozmiarze HS140. Zawody rozpoczną się o 16:00. Kwalifikacje są zaplanowane na 14:15.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Engelbergu (17.12, 16:00) – typy

1.85

WELLINGER WYGRA

Z KOBAYASHIM

betfan

Jednym z najlepszych bukmacherów do obstawiania skoków narciarskich jest BETFAN. Oferuje szereg zdarzeń, takich jak H2H, trójki zakłady na Polaków albo standardowe zakłady na końcowe pozycje skoczków. W ofercie na konkretne zawody można znaleźć nawet ponad 100 zdarzeń do obstawienia. Tym razem postanowiłem przyjrzeć się rywalizacji Wellingera z Kobayashim. Stawiam, że w tej parze zatriumfuje Niemiec. Był on liderem po pierwszej serii, ale w drugiej nie poradził sobie z trudnymi warunkami i spadł na 12. miejsce. Koszmarnie poszło za to Kobayashiemu, który był dopiero 25.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Engelbergu (17.12, 16:00) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w Engelbergu rozpocznie się o 16:00. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN, Eurosport 1 i Playerze.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!