Skoki narciarskie – PŚ w Klingenthal. Zapowiedź i typy – 09.12

Patryk Śliwiński

09 grudnia 2023

Dawid Kubacki
Start sezonu nie jest udany dla Polaków. Lillehammer było nieco szczęśliwsze niż Ruka, ale jedynym optymizmem była większa liczba punktujących reprezentantów Polski. Do dobrych wyników wciąż sporo brakowało. W kadrze nastąpiły zmiany. Trener naszej kadry zastąpił Kamila Stocha i Aleksandra Zniszczoła dobrze znanym kibicom – Maciejem Kotem i Andrzejem Stękałą. Większą dawkę optymizmu kibicom przyniosły piątkowe kwalifikacje, w których piąty był Dawid Kubacki. Sprawdź zapowiedź i typy sobotniego konkursu indywidualnego w Klingenthal.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Klingenthal (09.12, 16:00) – zapowiedź

W sobotę odbędzie się już trzeci weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po pierwszych konkursach wiemy, że Polacy są w słabej dyspozycji, a absolutnym dominatorem jest Stefan Kraft, który wygrał każdy z czterech konkursów, a jego przewaga w klasyfikacji generalnej nad drugim Andreasem Wellingerem to już 130 punktów. W kadrze Polaków nastąpiły zmiany. Słabo do tej pory spisywali się Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł (jedyny z naszej kadry bez punktów). Thurnbichler zdecydował więc, że zamiast wymienionej dwójki, podczas zawodów w Klingenthal szansę dostaną Maciej Kot i Andrzej Stękała. Wszyscy Polacy przebrnęli przez piątkowe kwalifikacje, co nie zawsze się do tej pory udawało. Optymizmem napawa próba Dawida Kubackiego. Polak zakończył zmagania na piątej lokacie. 14 był Piotr Żyła, a dalej uplasowali się Paweł Wąsek (26), Andrzej Stękała (31) i Maciej Kot (37). Piątkowe kwalifikacje wygrał Ryoyu Kobayashi, przed Stefanem Kraftem i Johanem Andre Forfangiem.

O której sobotni konkurs skoków narciarskich?

W sobotę odbędzie się pierwszy konkurs Pucharu Świata w Klingenthal. Skoczkowie będą rywalizować na skoczni o rozmiarze HS140. Zawody rozpoczną się o 16:00.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Klingenthal (09.12, 16:00) – typy

1.52

KOBAYASHI WYGRA

Z FORFANGIEM

betfan

W typie na sobotni konkurs postanowiłem przyjrzeć się pojedynkowi między Ryoyu Kobayashim, a Johanem Andre Forfangiem. Japończykowi wciąż daleko do formy, którą zaskakiwał wszystkich. Był niegdyś niedościgniony, a na razie najlepszą jego pozycją było piąte miejsce na skoczni w Lillehammer. Pokazał się za to z bardzo dobrej strony podczas piątkowych kwalifikacji. Był pierwszy i skoczył najdalej, bo aż 145.5 metra. Uplasował się przed drugim Kraftem aż o 3.5 punktu. Japończyk jest ósmy w klasyfikacji generalnej, a Johan Andre Forfang dopiero 23. Norweg skacze w tym sezonie bardzo niestabilnie, a jego najlepszym wynikiem była 17. lokata w Lillehammer. Stawiam więc na to, że rywalizację w tej parze wygra Kobayashi.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Klingenthal (09.12, 16:00) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Sobotni konkurs Pucharu Świata w Klingenthal rozpocznie się o 16:00. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN, Eurosport 1 i Playerze.

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy