Pobierz aplikację betfan na telefon
RG 2021: Linette zagra z liderką rankingu

Magda Linette awansowała do 2. rundy Roland Garros 2021. Polka pokonała Chloe Paquet i w czwartek zagra z liderką rankingu WTA – Ashleigh Barty. 

Linette potwierdziła dobrą formę

Magda była faworytką w meczu 1. rundy z Chloe Paquet głównie ze względu na jej ostatnie wyniki i dobrą dyspozycję. Polka osiągnęła w ubiegłym tygodniu półfinał na turnieju WTA w Strasburgu i poległa dopiero w starciu z Soraną Cirsteą. Odkąd Linette trenuje z Dawidem Celtem jej gra zmieniła się nie do poznania. Jest przede wszystkim bardziej pewna na korcie i narzuca swoje warunki gry. Tak też był w meczu z Paquet. Polka od początku grała ofensywnie i zepchnęła rywalkę do obrony. Francuzka potrafiła kilka razy się odgryźć, jednak wystarczało to jedynie na pojedyncze punkty. Praktycznie całe spotkanie miało właśnie taki przebieg. Ostatecznie defensywna gra Paquet pozwoliła jej zaledwie na wygranie sześciu gemów w całym spotkaniu i to Magda Linette po godzinie i 28 minutach schodziła z kortu zwycięska.

Magda Linette – Chloe Paquet 6:3, 6:3  

Magda Linette – Ash Barty (03.06)

W 2. rundzie przed rozpędzoną Magdą nie lada wyzwanie. Na Polkę czeka liderka światowego rankingu WTA – Ash Barty. Linette na pewno nie będzie faworytką w tym mecz, jednak nie przekreślałbym drugiej najlepszej polskiej tenisistki od razu na samym starcie. Australijka również wczoraj rozgrywała mecz 1. rundy i trzeba przyznać, że było to wymęczone zwycięstwo. Barty pokonała Bernardę Perę, jednak potrzebowała na to aż 3 setów. Łącznie Australijka spędziła na korcie blisko 2 godziny i przeplatała znakomite akcje z tymi dość słabymi. Jeszcze miesiąc, czy też dwa temu napisałbym, że Magda nie ma żadnych szans w starciu z numerem 1, jednak na ten moment wydaje się, że Polka może śmiało powalczyć i urwać Ash Barty seta, a może nawet cały mecz? O tym przekonamy się już w najbliższy czwartek.

RG 2021: GDZIE OGLĄDAĆ? TRANSMISJE W TV I ONLINE

Cały turniej French Open 2021 będzie transmitowany na kanałach Eurosportu. Spotkania będzie można również oglądać online w Eurosport Playerze. Dodatkowo pokazywane będą wszystkie mecze Polaków, niezależnie od tego na jakim korcie będą rozgrywać swoje spotkania. Mecz Magdy Linette odbędzie się najprawdopodobniej w czwartek. Jako, że Polka gra z liderką światowego rankingu WTA to możemy się spodziewać, iż to spotkanie zostanie rozegrane na korcie centralnym.

Roland Garros 2021 to drugi w sezonie turniej wielkoszlemowy. Odbywa się na paryskich kortach ziemnych w dniach 30 maja – 13 czerwca, a pula nagród w tym roku wynosi przeszło 34 mln euro.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!